Galerii: Open House Tallinna raames avati pealinna põnevamate hoonete uksed

{{1625988780000 | amCalendar}}

Kolmandat korda toimus arhitektuurisündmus Open House Tallinn, mis pakkus tasuta ekskursioone Tallinna omanäolise arhitektuuriga hoonetes ja paikades.

Kokku viis Open House Tallinn nädalavahetuse jooksul huvilisi tasuta ekskursioonidele 35 pealinna paika. Laupäeval osutusid kõige populaarsemaks giidituurid vastvalminud Ambassadori luksuskorterisse, Linnahalli, Fahle Majja ning Rotermanni uude Ajamajja.

"Kõige huvitavamad objektid ongi kõige väiksemad - korterid. Kõige nüansikamad, erilisemad kohad. Näiteks see atejleekorter, Ambassadori lukskorter ja eramaja Kadriorus," rääkis Open House Tallinna produtsent Aleksander Tali "Aktuaalsele kaamerale".

Praegu pigem tondilossi meenutavasse Linnahalli läksid inimesed, kellele tekitas hoone nostalgiat, aga ka need, kes selle sees kunagi käinud polnud.

"Olin siin viimati 2001. aaasta detsembris. Ootasin siis oma vanemat poega, nii et ütlesin talle, et sa oled ka siin olnud Zadornovi kontserdil," rääkis Olga.

"See tunne, mis tekib siin, on suurepärane. Ma loodan, et ka kõik teised noored tulevad siia ja saavad seda tunnet, seda väärtuslikku õhustikku, mis siin tekib," ütles Roman.

Pühapäeval lisandusid programmi ekskursioonid ärikvartali kõrgete klaashoonete vahel paiknevasse Jaani Seegi kirikusse, Raine Karbi projekteeritud Sakala keskuse ainukesse senini säilinud ossa, Sakala torni, startup-hub'i Lift 99 ning fotokunstikeskusse Fotografiska Tallinn.

Toompea lossi külastamiseks oli huvilisi rohkem kui kohti. "Huvi on suur, ekskursioonid olid täis broneeritud nädal aega tagasi, nii et maksimaalselt," kinnitas giid Ott Mängel.

Toompea lossi üks peamisi tõmbenumbreid oli kindlasti Pikk Hermann. "Me eile jalutasime Tallinnas ja poeg tahtis hirmsasti just siia torni tulla. Eile tulime siia, aga kuna me polnud ekskursioonile registreeritud, ei teadnud, kas saame. Nüüd oleme väga rõõmsad, et saime siia," rääkis Inna.

Lisaks toimusid giidituurid mitmetes teises hoonetes ja piirkondades nagu Porto Franco, Patarei Merekindlus, Balti Manufaktuur, Põhjala tehas ja Kopli liinid.

Tasuta ekskursioonid toimusid nn "elava järjekorra" alusel, algusega täistundidel kell 11-16. Festivali raames viisid peamiselt vabatahtlikuna ettevõtmisesse panustanud giidid läbi enam kui 300 eesti- või venekeelset ekskursiooni. Korraldajate sõnul osales laupäeval programmis üle 2500 inimese.

Open House on ülemaailmne sündmustesari, mille eesmärk on tutvustada linnade arhitektuuriväärtusi ning arhitektuuri olulisust linnamaastikul põnevate ekskursioonide kaudu. Open House toimus rohkem kui 40 linnas üle maailma.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Mart Linnart, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: