Eesti Noorsooteater alustas hooaega

NUKU teater
NUKU teater "Röövel Hotzenplotz" Autor/allikas: Siim Vahur

Eesti Noorsooteatri uus hooaeg pakub uuslavastusi nii väike- ja koolilastele kui ka noortele ja täiskasvanutele. Uus hooaeg algas koguperelavastuse "Röövel Hotzenplotz" ringreisiga vabaõhulavadel üle Eesti. Hooajal planeeritud kaheksa uuslavastust kasutavad nii nuku-, objekti-, sõna- kui füüsilise teatri väljendusvahendeid.

69. hooaja tõlgitakse teatrikeelde nii Priit Pärna koomiksiraamat kui ka Betti Alveri luuletus, oodata on kaht dramatiseeringut ning üht dokumentaalmaterjalidel põhinevat lavastust, lavale jõuab ka mitu uut eesti näidendit. Samuti on repertuaari valides ja külalislavastajaid kutsudes silmas peetud lavastuste vormilist mitmekesisust.

Teatris tegutsevad taas Tiina Mölder ja Christin Taul, kes lõid paari hooaja eest lavastuse "(p)ÖÖ". Seekord toovad nad publiku ette hollandi kirjaniku Toon Tellegeni jutukogumikul põhineva lavastuse "IRIKKIRI", loo (kirja)sõprusest ja olemasolemise tundest, vanusele alates viiendast eluaastast.

Leino Rei käe alt jõuab lavale Priit Pärna koomiksiraamatu "Tagurpidi" dramatiseering vanusele alates seitsmendast eluaastast. Nii "IRIKKIRI" kui "Tagurpidi" esietenduvad 5. septembril.

Karl Sakrits pöördub Eesti luuleklassika poole ning loob Betti Alveri luuletuse "Tulipunane vihmavari" põhjal sõnadeta visuaalteatrilavastuse lasteaiaealistele.

Noorsooteater jätkab traditsiooni tuua jõulude eel publiku ette uus Eesti algupärand vaatamiseks tervele perele. Ott Aardam on kirjutanud ja seab lavale näidendi "Jääpüük", kus täiskasvanud õde ja vennad tuletavad meelde oma lapsepõlve kõige kummalisemat seiklust.

Renate Keerd jätkab eriolukorra tõttu katkenud proove ning tema lavastus jõuab esietenduseni veebruaris. Lavastuse pealkirja ja teemasid hoiab lavastaja praegu veel enda teada.

Mirko Rajas toob lavale Wolfgang Herrndorfi noorteromaani "Miks me varastasime auto" dramatiseeringu. See on lugu kahe poisi ja ühe tüdruku rännakust, enese- ning üksteise otsingutest.

Mari-Liis Lill ja Priit Põldma valmistavad ette dokumentaallavastust "Teises toas", mis puudutab lähisuhtevägivalda. Lavastus on suunatud nii noortele kui täiskasvanutele, esimest vaatust näevad eri vanuses vaatajad eri saalides ja teises vaatuses kohtuvad nad ühes saalis.

Maikuus toimub Noorsooteatri majas koguni kaks festivali: rahvusvahelisele visuaalteatrifestivalile Tallinn Treff eelneb seekord Balti visuaalteatri esitlusfestival, et tutvustada Eesti, Läti ja Leedu visuaalteatrit nii kohalikule publikule kui ka rahvusvaheliste festivalide korraldajatele.

2021. aasta juunis valmib Jaanika Juhansoni näidendi põhjal Mirko Rajase lavastus "Kummituste suvi", mis juhib tähelepanu ühiskonna valupunktidele, kuid avab ka üldinimlikku läheduse otsimise teemat.

Eesti Noorsooteatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja kahe aasta tagant toimuv rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff, toimuvad haridusprogramme, kohtumisõhtuid ja loenguid.

Nimemuutuse kohta saab rohkem teavet teatri uuelt kodulehelt eestinoorsooteater.ee. 69. hooaja jooksul saavad teater, muuseum ja festival omale ka uue visuaalse identiteedi, muutused jõuavad lõpule 70. hooaja alguseks.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: