Tallinn Treff ja Balti visuaalteatri esitlusfestival lükkuvad edasi

Noorsooteater, endine NUKU teater
Noorsooteater, endine NUKU teater Autor/allikas: Instagram

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff ja Balti visuaalteatri esitlusfestival lükkuvad edasi. Festivalid jagatakse ära kahe aasta peale: esitlusfestival toimub 2022. aastal, Tallinn Treff aga 2023. aastal.

Koostöös Läti ja Leedu kolleegidega oli tänavu maiks ette valmistatud ühine Balti visuaalteatri esitlusfestival Baltic Showcase, mille eesmärgiks on tutvustada Eesti, Läti ja Leedu visuaalteatrit kodumaisele publikule ja rahvusvaheliste festivalide korraldajatele. Festivalile olid koondatud peamiselt nukuteatri taustaga teatrite lavastused, aga programmis oli ka teisi põnevaid otsinguid visuaalteatrimaastikelt.

"Baltic Showcase'i soovime võimalusel üle kanda täismahus ja sisu poole pealt sellisena nagu see planeeritud oli," ütles Leino Rei. "Samas peame arvestama ka võimalusega, et kõik lavastused ei pruugi rasketel aegadel püsima jääda."

Tallinn Trefi programm oli kokku pandud eriilmelistest nuku-, objekti-, materjali-, digitaal-, multimeedia- ja füüsilise teatri lavastustest. Kokku oli plaanitud 16 lavastuse saabumine kümnest riigist, pooled lavastustest suunatud lastele, pooled noortele ja täiskasvanutele.

Trefi programmi kohta ütles Rei, et praeguse festivalikava tuumakamad lavastused kaasatakse ka 2023. aasta festivalile, kuid jäetakse ruumi ka uutele lavastustele, et hoida nii programmi kvaliteeti kui ka ajakohasust. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: