Leino Rei: Balti visuaalteatri esitlusfestivalil leidub objektiteatrit ja nukutsirkust

Foto: Pressimaterjalid

Balti visuaalteatri esitlusfestival toob Tallinna 13 lavastust Eesti, Läti ja Leedu etenduskunstnikelt ning annab ülevaate meie regiooni visuaalteatri seisust.

Festivali külastab hulgaliselt rahvusvahelisi teatrieksperte, kuid etendused on eelkõige mõeldud nautimiseks kodupublikule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Poola teatriakadeemia professori sõnul on tegemist põneva näitega ühest visuaalteatri vormist, mis sai populaarseks juba mõnda aega tagasi.

"Meil on võimalus näha samaaegselt kunstnike tegutsemist ja seda, kuidas nad kaamerat kasutades oma loomingu suurele ekraanile toovad. Selles etenduses me nägime, kuidas digiprügi kasutati täiesti ootamatul viisil," rääkis Poola teatriakadeemia professor Marek Waszkiel.

"Ma arvan, et lastel on hiljem huvitav oma tegevustes järele proovida, mida selliste pisikeste arvutiosakestega teha saab," lisas ta.

Festivali korraldaja Leino Rei jaoks on oluline, et välisfestivali juhid näeksid meie regiooni etenduskunstide taset. See aitab meie tegijatel avada akent välismaa lavadele.

"See spekter on lai – on objektiteatrit, nukutsirkust, harjumuspärast nukuteatrit ja füüsilist teatrit," loetles festivali juht Rei.

Etendused toimuvad neljas Tallinna mängupaigas: Eesti Noorsooteatris, Sakala 3 teatrimajas, Kanuti Gildi SAAL-is ja Vene Teatris.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: