Estonia uueks peadirektoriks valiti Ott Maaten

Ott Maaten
Ott Maaten Autor/allikas: Pressimaterjalid

Rahvusooper Estonia nõukogu valis teatri uueks peadirektoriks Ott Maateni. Rahvusooperi peadirektoriks kandideeris 18 inimest.

Nõukogu esimehe Ivari Ilja sõnul on Ott Maatenis harvaesineval moel ühendatud majanduslik ja muusikaline kompetents. "Tema Pariisis lihvitud muusikaline kõrgharidus, professionaalse muusiku töökogemus ning hilisem pikaajaline tegutsemine nii EMTA finants- ja haldusdirektorina kui erasektoris annab talle muusikateatri juhtimiseks vajaliku kompetentsi."

Ilja toob välja, et Ott Maaten on edukalt juhtinud ka mitut keerukat ehitus- ja rekonstrueerimisprojekti. "On äärmiselt oluline, et teater saab peadirektori, kes on võimeline ka ehitusprotsesse juhtima."

Ott Maaten on sündinud 5. juulil 1967 Viljandis ning lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi klarneti erialal (1989). Täiendanud ennast 1989–1990 Moskvas Gnessinite nimelises Venemaa muusikaakadeemias ning 1990–1992 Pariisi konservatooriumis. Aastatel 1990–1993 elas ja töötas professionaalse muusikuna Prantsusmaal. Alates aastast 2003 on ta töötanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia finants- ja haldusdirektorina. Ta on juhtinud EMTA lavakunstikooli renoveerimist, samuti EMTA uue kontserdi- ja teatrimaja rajamist, mis valmis 2019. aastal.

Vabal ajal tegeleb Maaten juba aastaid lennuspordiga: ta on Eesti meister 2014 motovarjuspordis ning saavutas 2012. aasta MM-võistlustel samal alal 14. koha. Samuti on ta aktiivne harrastusornitoloog. Ott Maaten valdab vabalt prantsuse, vene, inglise, soome ja saksa keelt.

Uus peadirektor asub ametisse 1. jaanuaril 2021 ning temaga sõlmitakse leping 3 +2 aastaks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: