Selgusid Soome filmiauhindade nominendid, "Viimased" konkureerib kahes kategoorias ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader filmist

Soome filmitegijate ametiliit Filmiaura ry annab sügisel välja filmiauhinnad Jussid, preemiate nominentide hulka jõudsid aga ka mitmed Eesti tegijad. Veiko Õunpuu "Viimased" ja Lauri Randla "Hüvasti, NSVL" on nomineeritud kahes kategoorias, Jaagup Roomet on nomineeritud parima kunstnikutöö, Eugen Tamberg parima kostüümidisaini kategoorias.

Parim film

"Eden", rež: Ulla Heikkilä

"Ensilumi", rež-id: Hamy Ramezan

"Seltskonnamängud" ("Seurapeli"), rež-id:  Jenni Toivoniemi

"Teräsleidit", rež-id: Pamela Tola

"Tove", rež: Zaida Bergroth

Parim lavastaja

Zaida Bergroth ("Tove")

Hamy Ramezan ("Ensilumi")

Jenni Toivoniemi ("Seltskonnamängud")

Parim naispeaosa

Laura Birn ("Viimased")

Emmi Parviainen ("Seltskonnamängud")

Alma Pöysti ("Tove")

Parim meespeaosa

Shahab Hosseini ("Ensilumi")

Peik Stenberg ("Elämää kuoleman jälkeen")

Jussi Vatanen ("Metsäjätti")

Parim naiskõrvalosa

Iida-Maria Heinonen ("Seltskonnamängud")

Satu Tuuli Karhu ("Eden")

Saara Pakkasvirta ("Teräsleidit")

Parim meeskõrvalosa

Tommi Korpela ("Viimased")

Samuli Niittymäki ("Seltskonnamängud")

Shanti Rooney ("Tove")

Parim stsenaarium

Eeva Putro ("Tove")

Hamy Ramezan, Antti Rautava ("Ensilumi")

Jenni Toivoniemi ("Seltskonnamängud")

Parim operaator

Jarmo Kiuru ("Syksyn jälkeen saapuu kevät")

Arsen Sarkisiants ("Ensilumi")

Linda Wassberg ("Tove")

Parim muusika

Matti Bye ("Tove")

Salla Luhtala ("Orkesterin edessä")

Sanna Salmenkallio ("Aalto")

Parim helidisain

Svante Colerus ("Ensilumi")

Arttu Hokkanen ("Lost Boys")

Kirka Sainio ("Helene")

Parim montaaž

Samu Heikkilä ("Seurapeli")

Hanna Kuirinlahti ("Eden")

Jussi Rautaniemi ("Aalto")

Parim kunstnikutöö

Catharina Nyqvist Ehrnrooth ("Tove")

Markus Packalén ("Elämää kuoleman jälkeen")

Jaagup Roomet ("Helene")

Parim kostüümidisain

Jouni Mervas ("Seurapeli")

Mare Raidma ("Hüvasti, NSVL")

Eugen Tamberg ("Tove")

Parim grimm

Gristina Pahmann ("Hüvasti, NSVL")

Riikka Virtanen ("Tove")

Riikka Virtanen ("Teräsleidit")

Parim dokumentaalfilm

"Aalto", rež: Virpi Suutari

"Lost Boys", rež-id: Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya

"Neiti Aika", rež: Elina Talvensaari

Parim lühifilm

"Explosionen av en badring", rež: Tommi Seitajoki

"Poke", rež: Aleksi Salmenperä

"The Fantastic", rež: Maija Blafield

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: