Eugen Tamberg võitis Soome filmiauhindadel parima kostüümikunstniku preemia

Foto: ERR/ Janek Luts

Kolmapäeval jagati välja Soome filmiauhinnad ehk Jussid, õhtu suurimaks võitjaks oli Zaida Bergrothi film "Tove", mis pälvis seitse auhinda. Parima kostüümikunstniku preemia pälvis Eugen Tamberg ("Tove").

Eesti filmidest oli kahele preemiale nomineeritud ka Veiko Õunpuu "Viimased" (parim naispeaosa ja parim meeskõrvalosa), kuid kahjuks jäi Õunpuu linateos ilma preemiateta. Eesti tegijatest olid nomineeritud ka filmikunstnik Jaagup Roomet ("Helene"), grimmerija Gristina Pahmann ("Hüvasti, NSVL") ja kostüümikunstnik Mare Raidma ("Hüvasti, NSVL").

Jussi filmiauhindu antakse välja 1944. aastast ning neid peetakse Euroopa vanimateks filmiauhindadeks.

Võitjate nimekiri:

Parim film

"Eden", rež: Ulla Heikkilä

"Ensilumi", rež-id: Hamy Ramezan

"Seltskonnamängud" ("Seurapeli"), rež-id:  Jenni Toivoniemi

"Teräsleidit", rež-id: Pamela Tola

"Tove", rež: Zaida Bergroth

Parim lavastaja

Zaida Bergroth ("Tove")

Hamy Ramezan ("Ensilumi")

Jenni Toivoniemi ("Seltskonnamängud")

Parim naispeaosa

Laura Birn ("Viimased")

Emmi Parviainen ("Seltskonnamängud")

Alma Pöysti ("Tove")

Parim meespeaosa

Shahab Hosseini ("Ensilumi")

Peik Stenberg ("Elämää kuoleman jälkeen")

Jussi Vatanen ("Metsäjätti")

Parim naiskõrvalosa

Iida-Maria Heinonen ("Seltskonnamängud")

Satu Tuuli Karhu ("Eden")

Saara Pakkasvirta ("Teräsleidit")

Parim meeskõrvalosa

Tommi Korpela ("Viimased")

Samuli Niittymäki ("Seltskonnamängud")

Shanti Rooney ("Tove")

Parim stsenaarium

Eeva Putro ("Tove")

Hamy Ramezan, Antti Rautava ("Ensilumi")

Jenni Toivoniemi ("Seltskonnamängud")

Parim operaator

Jarmo Kiuru ("Syksyn jälkeen saapuu kevät")

Arsen Sarkisiants ("Ensilumi")

Linda Wassberg ("Tove")

Parim muusika

Matti Bye ("Tove")

Salla Luhtala ("Orkesterin edessä")

Sanna Salmenkallio ("Aalto")

Parim helidisain

Svante Colerus ("Ensilumi")

Arttu Hokkanen ("Lost Boys")

Kirka Sainio ("Helene")

Parim montaaž

Samu Heikkilä ("Seurapeli")

Hanna Kuirinlahti ("Eden")

Jussi Rautaniemi ("Aalto")

Parim kunstnikutöö

Catharina Nyqvist Ehrnrooth ("Tove")

Markus Packalen ("Elämää kuoleman jälkeen")

Jaagup Roomet ("Helene")

Parim kostüümidisain

Jouni Mervas ("Seurapeli")

Mare Raidma ("Hüvasti, NSVL")

Eugen Tamberg ("Tove")

Parim grimm

Gristina Pahmann ("Hüvasti, NSVL")

Riikka Virtanen ("Tove")

Riikka Virtanen ("Teräsleidit")

Parim dokumentaalfilm

"Aalto", rež: Virpi Suutari

"Lost Boys", rež-id: Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya

"Neiti Aika", rež: Elina Talvensaari

Parim lühifilm

"Explosionen av en badring", rež: Tommi Seitajoki

"Poke", rež: Aleksi Salmenperä

"The Fantastic", rež: Maija Blafield

Betoon-Jussi

Pirjo Honkasalo

Nordisk Film Fondi preemia

Hamy Ramezan ("Ensilumi")

Publiku lemmik

"Aika jonka sain" (Tuukka ja Olga Temonen)

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: