Galerii: Pärnu linnagaleriis avati Lembit Sarapuu ülevaatenäitus

Pärnu linnagaleriis avati 28. augustil Lembit Sarapuu loomingu ülevaatenäitus "Romantikast ühiskonnakriitilise räiguseni".

Pärnu Linnagaleriis raekojas avatud Lembit Sarapuu ülevaatenäitus "Romantikast ühiskonnakriitilise räiguseni" tutvustab maalikunstniku loomingu eri tahke alates idüllilisest maastikest ja mütoloogilistest kangelastest kuni ühiskonnakriitilise vulgaarsuseni. Väljapanekul on eksponeeritud üle 50 teose, millest enam kui pooled on pärit muuseumide kogudest ja kunstikollektsionääridelt. 

Näituse kuraatori Al Paldroki sõnul on mõne nädala eest 91. sünnipäeva tähistanud Sarapuu loomingust teada-tuntud peamiselt Eestimaa maastikud ja mütoloogilise ainestikuga figuratiivsed maalid, kuid tema ühiskonnakriitiline huumor on oluliselt vähem tähelepanu pälvinud.

"Erakliku elustiiliga tunnustatud kunstniku viimasest personaalnäitusest on möödas juba kümme aastat ning tegemist on ühtlasi kunstniku esimese personaalnäitusega Pärnus," selgitas näituse kaasautor Andra Orn. 

Lembit Sarapuu teosed kuuluvad mitme erakollektsiooni ja muuseumi kogusse ning teda on autasustatud Kristjan Raua (1988), Eesti Vabariigi kultuuripreemia (1996), Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2001) ja Konrad Mäe medaliga (2010).

Näitus "Romantikast ühiskonnakriitilise räiguseni" jääb avatuks kuni 19. septembrini.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: