Galerii: Kastellaanimajas avati maalikunstnike liidu kuraatornäitus "Park sinu südames"

Tallinnas Kastellaanimaja galeriis avati 26. mail Eesti maalikunstnike liidu kuraatornäitus "Park sinu südames", mille kuraator on Vilen Künnapu.

Näituse kuraator Vilen Künnapu sõnas, et kuna eelmisel aastal Kastellaani majas toimunud Eesti maalikunstnike liidu näitus "Park" osutus üllatavalt värskeks ja ligitõmbavaks väljapanekuks, siis "Park sinu südames" on selle mõtteline jätk. "Kui park kujutab endast eelkõige organiseeritud loodust ja ruumi, siis park sinu südames on eelkõige korrastatud mõtte- ja tundemaailm," sõnas ta.

"Maailm on totaalselt muutumas ja tundub, et ka kunstimaailm seab ümber oma eesmärke, intellektuaalsus ja kavalus on asendumas sügavama sisevaatlusega," selgitas ta ja kinnitas, et näituse kontseptsioon on raske ümber jutustada. "See on pigem nagu indiaanlaste sündmus, kus kõrgematelt vaimudelt palutakse selle juhtimist ja pärast vaadatakse, mis välja tuleb."

​Näitusel on väljas Rait Rosina, Jaan Elkeni, Mari Kurismaa, Tarrvi Laamanni, Meru, Anna Kõuhkna, Ivi Arraku, Maire Kolli, Martin QBA Kaarese, Juss Piho, Sven-Erik Strandbergi, Kaljo Simsoni, Sirje Runge, Vilen Künnapu, August Künnapu, Stina Muraka, Vladimir Makarenko, Dagne Ventina, Mari Roosvaldi, Uno Roosvaldi, Toomas Vindi, Madara Neikena, Ashot Jegikjani, Vello Trelli, Tiiu Pallo-Vaigi, Juhan Muksi, Alo Hoidre, Jüri Arraku, Enn Põldroosi, Aleksejs Naumovsi, Kristiina Jakimenko, Karl-Kristjan Nageli, Margus Sorge Tiitsma, Tiina Tammetalu, Lembit Saartsi, Lembit Sarapuu, Anu Muiste, Jaak Adamsoni, Santa Zukkeri, Kersti Kandi, Tiiu Rebase, Rita Reri Nageli, Mall Nukke, Ando Keskküla, Andres Toltsi, Ado Lille, Mare Vindi, Liis Kogeri, Eva Jänese ja Peeter Musta tööd.

Näitus "Park sinu südames" jääb Kastellaanimaja galeriis avatuks 30. juunini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: