Vilen Künnapu: mulle meeldib organiseeritud loodus

"OP+" käis Tallinnas Kastellaanimaja galeriis, kus on väljas näitus "Park eesti maalikunstis 1967-2019".

Kas park on sinu element, küsis saatejuht Margus Tabor arhitektilt ja kunstnikult Vilen Künnapult, kes koos paljude teiste klassikutega näitusel osaleb.

"Park on niuke sinivereline värk, me eestlased olemegi ju, loodusrahvas küll, aga teisalt helesinise segatud verega baltisaksa mineviku poolt," ütles Künnapu. "Mulle meeldib organiseeritud loodus. Minu ettekujutus maaelust ongi pargilik."

Vilen Künnapu kiitis Tiiu Rebase kontseptsiooni näituse koostamisel, millega sobib ka asukoht, sest aknast välja vaadates avanevad samuti pargivaated. "See on kontseptuaalne, aga mitte liiga, sest liigne kontseptualism tapab vaimu."

Künnapu mainis, et seintel ripuvad puha tema vanad sõbrad, osutades töödele: "Tolts, Subbi, kellega me küll Kukus alati tülitsesime, aga pidasime üksteisest, Palmi Jürka, Pääsuke ja teised."

Kunstihuvilisest muusik ja ajakirjanik Arvi Tapver nimetas oma eredaimaks muljeks vanemaid töid. "Need mõjuvad eriti värskelt, arvestades veel, et esindavad modernismi kuldajastut, vähemalt meil," märkis Tapver.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: