Sorge: maalimine on nii keeruline nähtus, et seda ei pruugigi ära õppida

Kunstnik Margus Tiitsmaa ehk Sorge pani oma parimad maalid ja assamblaažid kunstikataloogi
Kunstnik Margus Tiitsmaa ehk Sorge pani oma parimad maalid ja assamblaažid kunstikataloogi Autor/allikas: Olev Kenk / ERR

Järvamaal tegutsev kunstnik Sorge mahutas suure osa oma loomingust 300-leheküljelisse kataloogi, kus saab näha tema parimaid maale ja assamblaaže.

Kirjanik Jan Kaus ütleb raamatu saatesõnas, et Sorge teostest õhkub muretust ja vabadust. Kunstnik Mari Kartau leiab aga, et Sorge on kunstidžunglis alati omale teed raiunud. Tiia Külv kirjutab oma õpilase viimaste aastate maale hinnates, et tegemist on uue Sorgega, kes on ennast lõpuks leidnud küpse maalijana.

 

Kunstnik Sorge kinnitas ERR-ile, et maalimine on nii keeruline nähtus, et seda ei pruugigi ära õppida. "See on hea, kui mõned tööd tulevad paremini välja ja kui veel kellelegi meeldib, siis see on veel eriti lahe," rõhutas ta.

Sorge maalide ja assamblaažide kataloog sisaldab viimase 30 aasta tööde paremikku. Oma panuse raamatu õnnestumisse andis fotograaf Ingmar Muusikus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: