Filharmoonia kammerkoor ja Pärt Uusberg toovad kuulajani inimhääle ilu

{{1638870480000 | amCalendar}}
Foto: Anneli Ivaste

Eesti filharmoonia kammerkoor alustab 8. detsembril helilooja ja dirigendi Pärt Uusbergi juhatusel kontsertidega "Missa Tagore". Kontserdid toimuvad Viljandis, Tallinnas, Paides ja Haapsalus.

Dirigent on valinud esitamiseks endale hingelähedase muusika, mis peegeldab laia skaala kõlavärve õrnast ja haprast helist kuni sügavate jõuliste hoovusteni. "Nendel kontsertidel saab nautida kutselise koori kõla ilu selle täies ulatuses – vaevukuuldavatest helidest kuni võimsa kõlamassiivini," ütles Pärt Uusberg.

"Meie üldine muusikaline ruum on valdavalt täidetud elektrooniliste ja võimendatud helidega, aga selle a cappella kava puhul saab kuulata inimhääle puhast ilu, mis on värskendavalt karge kogemus, pakkudes rahuhetke, lootust ja lohutust pandeemia ajal."

Peateosena kõlab Pärt Uusbergi "Missa Tagore" (2017), kus on kokku põimunud kaks maailma – traditsiooniline missatekst vaheldub India müstiku Rabindranath Tagore luuletusega "Mererannal". Sel puhul liituvad kooriga ka Eda Peäske või Lisanne Rull (harf) ja Ruslan Petrov (tšello).

Pärt Uusbergi sõnul on ta oma teost "Missa Tagore" soovinud juba alates selle loomisest kuulda kutselise koori kõlaväljas.

"Loodan, et see kava toob esile Eesti filharmoonia kammerkoori unikaalse kõla ning sobib hästi detsembrikuu algusesse, kus oleme veel ühe jalaga hingedeaegses sügises, kuid ühtlasi ka juba jõuluootuses."

Kava täiendavad tuntud romantiku Anton Bruckneri motetid "Ave Maria", "Christus factus est", "Os justi" ning inglise helilooja Edward Elgari "Lux aeterna".

Pärt Uusbergi kontserdid saavad teoks tänu eripreemiale, mille ta võitis VII Eesti noorte koorijuhtide konkursil.

Kontserdid toimuvad:

8. detsembril kell 19 Viljandi Baptistikirikus

9. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus

10. detsembril kell 19 Paide kirikus

11. detsembril kell 18 Haapsalu toomkirikus

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: