Pärt Uusbergi "Jõululoo" esiettekanne toimub Tallinna Jaani kirikus

Kammerkoor Head Ööd Vend
Kammerkoor Head Ööd Vend Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kammerkoor Head Ööd, Vend ning keelpilliorkester Collegium Consonante kutsuvad 16. detsembril jõulukontserdile, kus tuleb esiettekandele Pärt Uusbergi teos "Jõululugu". Kontsert toimub Tallinna Jaani kirikus.

"Jõululugu" pole küll klassikaline jõuluoratoorium, ent lähtub kristlikust kontekstist, millele on juurde põimitud põhjamaiseid jõulumaastikke eesti luulest. Teose tekstid on pärit nii Johannese ja Luuka evangeeliumist kui ka Henrik Visnapuu, Ernst Enno ja Marie Underi luulest. 

"Idee kirjutada "Jõululugu" sündis mõned aastad tagasi, kui sattusin kahel järjestikusel jõululaupäeval kuulama Pühavaimu kirikus Saint-Saensi "Jõuluoratooriumi," meenutas helilooja ning koori dirigent Pärt Uusberg.

"Neist kogemustest tekkis vägagi intensiivne soov proovida ka ise valada muusikasse jõululugu kui selline. See on mulle endale kuidagi armas teos ja ootan huviga selle esiettekannet."

Teos pidi algselt esiettekandele tulema juba 2020. aasta jõuludel, ent pandeemia tõttu jäi kontsert ära. Tänavuse esiettekande muudab eriliseks asjaolu, et Uusberg tähistab samal päeval ka oma 35. sünnipäeva.

Lisaks kõlab kontserdil keelpilliorkestri Collegium Consonante esituses Arcangelo Corelli "Concerto grosso g-moll, op. 6 nr 8" alapealkirjaga "Fatto per la Notte di Natale". Samuti raamivad kontserti klassikalised jõululaulud.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: