X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti filharmoonia kammerkoori album esitati Grammy nominendiks

Eesti filharmoonia kammerkoori ja Kaspars Putniņši CD-plaat "Schnittke: Choir Concerto; Three Sacred Hymns; Pärt: Seven Magnificat-Antiphons" on esitatud 64. Grammy auhindade nominendiks parima kooriesituse kategoorias.

Salvestusprotsessis osales tunnustatud helirežissöör Jens Braun, koormeister oli Heli Jürgenson ja plaadi andis välja BIS Records käesoleva aasta juunis.

Eesti filharmoonia kammerkooril ja Kaspars Putninšil on kujunenud BIS Recordsiga aastatepikkune tulemusrikas koostöö.

Sama plaat pälvis hiljuti oktoobrikuu Diapason d'Or auhinna ning eelmises koostöös valminud album, samuti Schnittke ja Pärdi loominguga, võitis 2018. aastal maineka Gramophone'i auhinna. Peatselt on ilmumas BIS Recordsi alt juba ka järgmine plaat – Rahmaninovi "Püha Johannes Kuldsuu liturgia" (op 31).

Eesti filharmoonia kammerkoori plaadid on kahel korral võitnud Grammy auhinna – 2007. aastal Paul Hillieri salvestatud "Arvo Pärt. Da Pacem" (Harmonia Mundi) ja 2014. aastal Tõnu Kaljuste plaadistus "Arvo Pärt. Adam's Lament" (ECM).

Kammerkoori salvestisi on varem erinevates kategooriates Grammy-auhinna kandidaadiks esitatud 15 korral. Koostöös mainekate plaadifirmadega nagu ECM, Harmonia Mundi, Virgin Classics, Carus, Ondine, BIS jt on välja antud ligi 80 salvestist. Paljud neist on saanud ka auhindu, näiteks Diapason d'Or, Preis der Deutschen Schallplattenkritik, Danish Music Award, de Choc de l'Année Classica, Eesti parima klassikaalbumi tiitlid ning ajakirja Classica tunnustus.

Korduvalt on salvestised jõudnud Billboardi edetabeli esikümnesse. 2020. aastal valis BBC muusikaajakiri Classical Music Eesti filharmoonia kammerkoori kümne parima koori hulka maailmas.

Eesti filharmoonia kammerkoori järgmised kontserdid on tulemas 8.-11. detsembrini Viljandis, Tallinnas, Paides ja Haapsalus, kus kava "Missa Tagore" juhatab Pärt Uusberg.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: