Eesti Kultuuriloolise Arhiivi uueks juhatajaks sai Kristi Metste

Eesti Kirjandusmuuseumis toimunud sisekonkursi tulemusena on alates 1. veebruarist Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi juhataja Kristi Metste.

Metste töötab Eesti Kultuuriloolises Arhiivis alates 1990. aastast ja on täitnud nii arhivaari, toimetaja kui teaduri ülesandeid. Ta on süstematiseerinud arhiive, korraldanud näitusi, koostanud ja toimetanud Kirjandusmuuseumi väljaandeid.

Teadlasena on ta uurinud peamiselt Friedrich Robert Faehlmanni ja Betti Alveri elu ning loomingut, praegu on käsil töö Marju Lepajõe koguga. Kristi Metste valimisel oli määravaks tema lähenemine osakonnale ning selles tehtavale arhiivi- ja teadustööle kui tervikule.

Metste esmane eesmärk juhatajana on, nagu eelkäijatelgi, tagada EKLAs tehtava igavikulise töö jätkumine. "Siia koondatud unikaalse kultuurivara säilitamine, süstematiseerimine, uurimine ja uurimisele kättesaadavaks tegemine. Selleks tahan jätkata EKLA tavapärast koostööd kirjandusmuuseumi teiste osakondade, sõsarasutuste ja arhiiviteadlike inimestega Eestis ja kaugemalgi ning, arvestades muutuva maailma üha uuenevaid nõudmisi, rakendada senisest enam uute tehnoloogiate võimalusi," sõnas Metste.

Eesti Kultuuriloolise Arhiivi senine juhataja Vilve Asmer jätkab tööd vanemarhivaarina, pühendudes südamelähedaseks saanud tööle EKLA kogude täiendamisel ja kaastööliste võrgu arendamisel.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: