Algasid Marko Raadi mängufilmi "Biwa järve 8 nägu" võtted

Elina Masing
Elina Masing "Biwa järve 8 nägu" võtetel Peipsi järvel. Autor/allikas: Pressimaterjalid

Möödunud nädalavahetusel algasid Marko Raadi mängufilmi "Biwa järve 8 nägu" võtted Varnjas Peipsi järve ääres.

Uues mängufilmis kohtuvad kaheksa järve äärset jaapani armastuslugu kaasaegse Peipsi vanausuliste küla üksildaste igatsejate ihade ja palvetega. Jaapani animismist pärit kõige elava ja elutu hingestamine, shunga erootika ja alandlik fatalism sulavad kokku maailmaks, kus veel usutakse, et ollakse kõiksusega seotud.

Mängufilmi peamisteks tegevuskohtadeks on vanausuliste külad Eesti-Vene asustuse ja kultuuride piirimail Peipsi järve ääres.

Filmis mängivad Elina Masing, Tiina Tauraite, Jan Uuspõld, Meelis Rämmeld, Tommi Korpela, Kärt Kokkota, Toomas Saarepera, Jüri Vlassov, Maarja Jakobson, Jarmo Reha, Simeoni Sundja, Liina Tennosaar.

"Biwa järve 8 nägu" sünnib Eesti, Soome ja Ungari filmitegijate koostöös. Filmi režissöör ja stsenarist on Marko Raat, peaprodutsent Ivo Felt, kaasprodutsendid Dora Nedeczky, Mark Lwoff ja Misha Jaari (Soomest) ning filmile loob animatsiooni Panni Gyulai (Ungarist).  

Filmivõtted kestavad 10. septembrini ning film jõuab kinodesse 2023. aastal.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: