Balti Tantsu Platvorm osaleb rahvusvahelisel tantsumessil Tanzmesse

Lavastus
Lavastus "FAKERZ". Autor/allikas: Kris Moor

Eesti nüüdistantsu esindajad osalevad Balti Tantsu Platvormiga rahvusvahelisel tantsumessil International Tanzmesse NRW Saksamaal Düsseldorfis.

Tanzmesse toimub biennaalina alates 1994. aastast ning toob tutvumiseks ja kontaktide loomiseks kokku produtsendid, koreograafid, artistid, mänedžerid, festivalide korraldajad ja teised tantsuvaldkonna professionaalid üle maailma.

Sõltumatu Tantsu Lava juhataja Triinu Aron märkis, et koos Balti Tantsu Platvormiga messil osalemine võimaldab näidata baltimaade tantsukunsti võimalusi ja potentsiaali uutest vaatenurkadest.

"Mis eile tundus võimatu, on täna saanud uueks võimaluseks. Esimesed ühistegevused koos Läti ja Leedu kolleegidega on juba kiirendanud kaasaegse tantsu arengut Eestis ning suurendanud selle nähtavust mitte ainult riiklikul, vaid ka rahvusvahelisel tasandil."

Tänavune mess toimub 31. augustist 3. septembrini, osalejaid ja külalisi on 45 riigist ning kokku esitleb end 86 tantsuorganisatsiooni, nende seas Sõltumatu Tantsu Lava, kes on Balti Tantsu Platvormi Eesti partner ja Eesti delegatsiooni koordinaator.

Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi tantsuorganisatsioonide Sõltumatu Tantsu Lava (STL, Eesti), Leedu Tantsuinfo Keskuse ja Läti Tantsuinfo Keskuse ühisalgatus 2018. aastast. Ühine platvorm loodi Balti riikide kaasaegse tantsu tutvustamiseks ja selle rahvusvahelise positsiooni tugevdamiseks.

Tanzmessel Eesti delegatsiooni koosseisu kuuluvad STL, Kanuti Gildi SAAL, TantsuRUUM ja koreograafid Sveta Grigorjeva ning Üüve-Lydia Toompere.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: