Sõltumatu Tantsu Lava sügishooaja avab kohtumisplatvorm Greenfield

Sveta Grigorjeva lavastuse
Sveta Grigorjeva lavastuse "Fakerz" esietendus. Autor/allikas: Kris Moor

Sõltumatu Tantsu Lava uue hooaja avab 16. septembril kell 19 kohtumisplatvorm Greenfield, kus koreograafid tutvustavad oma uuslavastusi ning astuvad teiste loojate ja publikuga dialoogi.

Üles astuvad koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak, Zuga Ühendatud Tantsijad, Sveta Grigorjeva, uute koreograafide sarja "Premiere" tantsukunstnikud Liisi Hint ja Unholy Trinity (Annabel Tanila, Daniela Privis, Kärt Koppel), Laura Cemin ja Bianca Hisse, Kadri Sirel, Keithy Kuuspu, Sigrid Savi, Valeria Januškevitš ja Keity Pook.

Esimese uuslavastusena jõuab 14. oktoobril publiku ette Külli Roosna ja Kenneth Flaki tantsulavastus "Singulaarsus", kus autorid tegelevad vabaduse ja paratamatuse küsimustega: kuidas isiklik reaalsustaju määrab meie mõtestamise ning selle, mida me üldse tähenduslikuks ja väärtuslikuks peame. Teosega jätkavad Roosna ja Flak interaktiivsete lavastuse-ökosüsteemide meetodit, milles  tantsija liigutused loovad lavastuse heli, valguse ja video.

8. novembril esietenduv lavastus "Artefakturism: farsid ja varemed" kutsub küsima, kuidas suhestuvad postindustriaalsest ühiskonnast mõjutatud kehad (pre-)industriaalse keskkonna, artefaktide ja praktikatega. Koreograafid Valeria Januškevitš, Keity Pook, Sigrid Savi ja Kadri Sirel tõlgivad Eesti Vabaõhumuuseumis, Kreenholmi manufaktuuris ja Sõltumatu Tantsu Laval kogetu tantsulavastuseks. Kolme etappi seob töötava keha mõiste, mille konstrueeritust vaadeldakse aistingute ja mälu narratiiviloome kaudu.

Samuti on publikul on võimalus näha möödunud hooaegade lavastustusi Wauhausi "Fluids", Sveta Grigorjeva "Fakerz" ning Zuga Ühendatud Tantsijate "Suur teadmatus" ja "2 + 2 = 22".

Uue sündmusena toimuvad sel hooajal tantsukriitika uurimisresidentuuri loengud ja arutelud, mis võtavad fookusesse tantsust kirjutamise ning julgustavad analüüsima tantsukunsti, nüüdistantsu lavastusi ja koreograafide loomingut. Residentuur toimub osaliselt koostöös kunstiteadlase Maarin Mürgi veetava Proloogkooli Kriitikakooliga, ühiselt toimuvad kõigile avalikud, kriitika positsiooni erinevates valdkondades analüüsivad vestlusringid.

Taas jätkuvad Sõltumatu Tantsu Laval hooaja lavastustest tõukunud loomingulised liikumise töötoad kõigile huvilistele, lavastuse teemadest ajendatud arutelud ning vestlused etendusprogrammi koreograafide-lavastajatega. 

STL-i lavastused osalevad ka erinevatel festivalidel nii Eestis kui võõrsil. Lavastus "Fluids" jõuab oktoobris Tampere Telakka Open Border festivalile ja Zuga Ühendatud Tantsijate "Suur teadmatus" etendub 7. novembril Paides Naks festivalil. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: