Sõltumatu Tantsu Lava korraldab esmakordselt tantsukriitikute uurimisresidentuuri

Sissejuhatav loeng
Sissejuhatav loeng "Sõltumatu Tantsu Loeng: Ott Karulin ja Maarin Mürk kriitikast". Autor/allikas: STL

Reedel alustasid viis kriitikut Sõltumatu Tantsu Lava tantsukriitika uurimisresidentuuri, mille eesmärk on mitmekesistada ja laiendada kirjutamist nüüdistantsust.

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) korraldab uurimisresidentuuri neljandat korda. Kuna Eesti nüüdistantsu lavastuste arv kohalikus teatripildis kasvab, erialase kõrghariduse lõpetanud koreograafide ja loojate pealekasv püsib ning valdkond järjest nähtavam on, otsustas STL seekord tähelepanu kriitikutele suunata. Eesmärk on julgustada neid kirjutama tantsukunstist, nüüdistantsu-lavastustest ja koreograafide loomingust mitmekuulise programmi vältel, mis tutvustab kaasaegse tantsu eripära.

Kuigi tegutsevate tantsukriitikute arv on Eestis väike, oli huvi residentuuri vastu suur. Avatud kutsungi teel laekus STL-ile 26 taotlust. Nende hulgast valiti välja 5 residenti: Ele Viskus, Joosep Susi, Kerly Ritval, Kärt Koppel ja Lisanna Lajal.

Residentuur kestab 21. septembrist 15. märtsini ning selle kestel käivad väljavalitud vaatamas tantsulavastusi ja analüüsivad nähtut, võtavad osa loengutest-seminaridest, kohtuvad tegutsevate kriitikutega ning kirjutavad arvustusi. Residentide mentor on teatrikriitik Ott Karulin.

Kriitikakool toimub osaliselt koostöös Maarin Mürgi veetava Proloogkooli platvormiga, mille suund on visuaalkunst, disain ja arhitektuur. Koostöö käigus toimuvad Sõltumatu Tantsu Laval ühiselt sissejuhatav loeng ja väljajuhatav kohtumine ning avalikud, kriitika positsiooni erinevates valdkondades analüüsivad kohtumised.

Avalikud loengud on mõeldud kõigile huvilistele ning nendes osalemine on tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: