Rainer Sarneti uus mängufilm "Nähtamatu võitlus" pääses kaastootmisturu Les Arcs programmi

Rainer Sarneti uus mängufilm
Rainer Sarneti uus mängufilm "Nähtamatu võitlus". Autor/allikas: Iris Kivisalu

Rainer Sarneti uus mängufilm "Nähtamatu võitlus" pääses kaastootmisturu Les Arcs Work in Progress programmi. 160 kandideerinud linateose hulgast valiti esitlemiseks välja 14.

Les Arcs'is esitletakse filme, mis on järeltootmises ja millel on eeldused jõuda olulisemate festivalide ning müügiesindajate huviorbiiti. Filmi produtsendi Katrin Kissa sõnul läheb filmi lõpliku valmimiseni veel aega.

"Eesti vaatajate ette loodame filmi tuua uue aasta sügisel. "Nähtamatu võitlus" on väga originaalne ja julge film, millel on potentsiaali jõuda laiema publiku huviorbiiti mitte ainult Eestis, vaid kindlasti ka rahvusvaheliselt. Les Arcs'is esitleme katkendeid filmist ning siht on lükata juba enne filmi valmimist selle rahvusvahelisele elule hoog sisse."

"Nähtamatu võitlus" valmib Eesti-Kreeka-Läti-Soome ühistööna. See on kung-fu-komöödia, mille tegevus toimub 1970ndatel Nõukogude Liidus asuvas õigeusu kloostris. Tegemist on Sarneti järgmise mängufilmiga pärast "Novembrit" (2017).

Filmi peategelane on automehaanikust huligaan Rafael, kes tahab mungaks saada ja keda kõigi üllatuseks saadab võimsa palve jõud. Kui "Novembris" ühendas Sarnet kristliku mütoloogia paganlikuga, siis uues filmis astub Sarnet sammu edasi, pannes omavahel kokku kloostri ja kung-fu, huumori ja pühalikkuse, müstitsismi ja popkultuuri, Black Sabbathi ja õigeusu munkade pühalaulu.

Rainer Sarneti uus mängufilm "Nähtamatu võitlus". Autor/allikas: Iris Kivisalu

Eesti Filmi Instituudi turundusjuhi Eda Koppeli sõnul on Les Arcs Works in Progress programmi valik alati väga huvitav, julge ja kunstiliselt kõrgel tasemel.

"See on justkui kvaliteedimärk sinna valitud filmidele, sest aastad on näidanud, et paljud selle programmi projektid jõuavad hiljem suurte ja oluliste festivalide programmidesse." Sarneti kui julge ja omanäolise autori jaoks on see väga hea stardiplatvorm, usub Koppel.

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega film on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Filmi peategelast kehastab Ursel Tilk. Teistes rollides astuvad üles Ester Kuntu, Kaarel Pogga, Indrek Sammul, Maria Avdjuško, Tiina Tauraite, Mari Abel, Rein Oja, Rain Simmul jt.  

Filmi meeskonda kuuluvad stsenarist-režissöör Rainer Sarnet, kunstnikud Jaagup Roomet, Mārtiņš Straupe (Läti) ja Evelyna Darzenta (Kreeka), operaator Mart Taniel, kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Berta Vilispone (Läti), grimmikunstnik Anu Konze, monteerija Jussi Rautaniemi (Soome) ning helikujunduse teeb Janne Laine (Soome). Filmi eriefektid luuakse Kreeka firmas Yafka.

Les Arcs kaastootmisturg toimub 10.–13. detsembrini Prantsusmaal asuvas Les Arcs'i mägikülas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: