Saaremaal algab 29. Mustjala festival

Mustjala festival
Mustjala festival Autor/allikas: Pressimaterjalid

25. juunil algab Saaremaal 29. Mustjala festival, kus on sel suvel kavas 12 kontserti, kus astuvad üles muusikud nii Eestist kui ka kuuest välisriigist.

Festivali kunstiline juht Aare Tammesalu sõnas, et sel aastal koondub tähelepanu viiulile ja viiulimängule erinevates žanrites ning avaldumisvormides. "Ajastu instrumentidel kõlab vitaalne barokk, täiusliku ilu ja harmoonia kehastub Bachi, Mozarti ja teiste suurte meistrite loomingus, tunderikkaid romantilisi hoovusi tasakaalustavad 20. sajandi novaatorlikud ideed ja tänapäeva jahe pragmaatilisus," selgitas ta ja mainis, et universaalse pillina naudib viiul improviseerimisrõõmu džässis, õõtsub swingilainetel, vaatab läbi folkmuusika rahvaste kultuuriloo sügavustesse ning trügib esiritta funkbändis. 

Festivali avakontserdil Mustjala päevakeskuses astuvad üles viiuldaja Paula Šumane, pianist Iirina Zahharenkova ning tšellist Aare Tammesalu. Triin Ruubel astub üles koos pianist Kärt Ruubeliga 28. juunil Saare KEK-is Kuressaares. Festivalil kuuleb ka folkmuusikat Folkansambel Pasztorhora (Ungari) esituses Sõrve Külastuskeskus. Festivali lõppkontserdil esineb Triigi Filharmoonias Siim Aimla Funkband. 

Muhu veinitalus astub 4. juulil üles ansambel Titoks. 8. juulil saab Tagaranna kalurikülas näha Patrick Süskindi näidendi "Kontrabass" komödramaatiline ettelugemist näitleja Andres Raagi (Tallinna Linnateater) poolt.

Mustjala festival toimub Saaremaal 25. juunist kuni 16. juulini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: