Pildid: Pärdi päevade avakontsert Tallinna Jaani kirikus

Pärdi päevade avakontserdil tõi Tõnu Kaljuste koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga ettekandele kaks pea sajandilise vahega loodud sümfooniat, mille ühisosa on number kolm.

Kui prantsuse hilisromantismi helilooja Camille Saint-Saëns kirjutas 3. sümfoonia karjääri kõrgpunktis ja teos jäi tema loomingus žanri viimaseks oopuseks, siis Arvo Pärt oma 3. sümfooniaga oli alles talle ainuomase helikeele otsingutel.

Saint-Saënsi sümfoonia on pühendatud Ferenc Liszti mälestusele, Pärdi teos aga dirigent Neeme Järvile, kelle juhatusel toimus selle esiettekanne Eesti Televisiooni ja Raadio Sümfooniaorkestri esituses Tallinnas Estonia kontserdisaalis juba üle 50 aasta tagasi. Saint-Saënsi "Orelisümfoonias" soleerib Soome organist Aleksanteri Wallius.  

Pärdi päevad 2023 kontserdid toimuvad 2.-11. septembrini üle Eesti. Seekordsete Pärdi päevadega tähistab Nargenfestival helilooja Arvo Pärdi 88. sünnipäeva. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: