Ilon Wiklandi illustratsioonid jõudsid esimest korda Lätti näitusele

Ilon Wikland
Ilon Wikland Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Iloni Imedemaa saatis Lätti Sigulda laste- ja noortekirjanduse festivali näitusele 55 Ilon Wiklandi illustratsiooni. See on teadaolevalt esimene kord, mil Wiklandi teosed Lätis näitusel on.

Näitus "Maja Haapsalus. Ilon Wiklandi illustratsioonid" on avatud 6. oktoobrist 4. novembrini Sigulda kultuurikeskuses.

Kuraator Katrin Ehrlich valis Ilon Wiklandi loomingu tutvustamiseks välja laia valiku eri tehnikates töid erinevatest aastakümnetest. Ehrlichi valikuid kujundas soov näidata lätlastele võimalikult erinevaid näiteid Wiklandi töödest, et tekiks arusaam kunstniku loomingust. Peamiselt valis kuraator sisu, pilte, visandeid ja ka kaantel olevat kunsti just nendest raamatutest, mida on tõlgitud ka läti keelde.

Sigulda laste- ja noortekirjanduse festivali programm pakub lisaks illustratsiooninäitusele ka kohtumisi ja töötubasid autorite ja illustraatoritega Lätist, Eestist, Leedust ja Norrast ning teatrietendusi, multimeediat ja erinevaid üritusi.

Festivali eesmärk on leida ja luua uusi sildu noorte ja vanade lugejate vahel ning ellu viia unistust lugemisühiskonnast, kus kirjandus on sama orgaaniliselt lõimitud igapäeva kui sotsiaalmeedia kasutamine või videomängude mängimine.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: