Eesti Noorsooteatris esietendub Johan Elmi "Kasvav kuu"

Johan Elm
Johan Elm Autor/allikas: Eugen Tamberg

Eesti Noorsooteatris esietendub pühapäeval Johan Elmi dramatiseeritud ja lavastatud "Kasvav kuu", mis räägib elujanust ja tingimusteta armastusest.

"Kasvav kuu" on lugu kahest vennast, Edist ja Joest, kes püüavad mõista, miks nende elud on jõudnud sellesse punkti, kus nad on: mida on nad valesti teinud? Mida õigesti?

17-aastane Joe saab oma vanemalt vennalt ootamatu kirja. Ed on olnud kümme aastat vangis. Joe otsustab kõik muu kõrvale heita ja sõita võõrasse osariiki, et vennal vanglas külas käia ning veeta koos viimased nädalad enne seda, kui viiakse täide Edi surmanuhtlus. Jutustada ühist elulugu, püüdes mõista ennast, oma vanemaid, oma hirme ja lootusi. 

Lavastaja Johan Elmi sõnul räägib see lugu tema jaoks ennekõike elujanust. "Meil ei ole õnneks surmanuhtlust ega Ameerika seadusi, aga me kõik teame, mis tunne on kellestki ilma jääda. Me oleme kogenud rasket lapsepõlve, unistuste purunemist, vabadusest ilmajäämist, lootusetust. Me kõik vajame, et elul oleks siht, et tunneksime, et meie siinveedetud ajal on väärtus. See lugu kõigest sellest räägibki. Väga inimlikest, universaalsetest, ürgsetest tungidest. Tingimusteta armastusest."

Lavastus põhineb Sarah Crossani romaanil "Moonrise", mis ilmus 2020. aastal Kristina Uluotsa tõlkes ka eesti keeles, pealkirjaga "Kuutõus".

Mängivad Mart Müürisepp, Joosep Uus ja Laura Kukk. Kunstnik Eugen Tamberg, helilooja Kirill Havanski, liikumiskonsultant Hanna Junti, valguskunstnik Karmen Tellisaar (Endla).

"Kasvav kuu" on mõeldud noortele ja täiskasvanutele, alates 14. eluaastast.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: