PÖFF-il esilinastub Olev Neulandi "Corrida" taastatud versioon

Foto: Kaader filmist / EFI

Pimedate Ööde filmifestivali uue programmi "Vana kuld. Klassika ärkab ellu" juhatab sisse Olav Neulandi filmi "Corrida" taasesilinastus.

Teet Kallase samanimelise romaani ainetel valminud psühholoogiline armastusfilm, mille Eesti Filmi Instituut lasi restaureerida Olav Neulandi 75. sünniaastapäevaks, jõuab taastatuna ekraanile esimest korda. Esmaspäeval kinos Artis toimuval pidulikul seansil osalevad võttegrupi liikmed.

"Vana kuld. Klassika ärkab ellu" on PÖFF-i uus filmiprogramm, mis hakkab näitama värskelt restaureeritud filme. Programmi kuuluvad tänavu veel "Varastatud kohtumine" ja 1929. aastal valminud tummfilm "Jüri Rumm".

"Corrida" räägib loo vananevast kirjandusteadlasest Osvald Rassist, kes otsustab pühkida linnatolmu jalgadelt ja kolida oma noore naise Ragnega üksikule saarele, et leida sealt inspiratsiooni ja harmooniat. Suveidülli katkestavad aga kutsumata külalised. Kõigepealt ilmub välja fotograaf Tarmo, Ragne kunagine austaja, siis asub kolmikut piirama pahaendeline pull ja tema järel terve härjakari. Algab corrida, kus selgub, milleks on üks mees valmis oma armastatu nimel.

40 aastat tagasi kinolevisse jõudnud filmis mängivad Rita Raave, Rein Aren ja Sulev Luik. Filmi operaator on Arvo Iho, kunstnik Heikki Halla, kostüümikunstnik Helve Halla, helilooja Sven Grünberg, monteerija Eevi Säde ja direktor Raimundt Felt.

Kuigi programmi alustavad kodumaised filmid, loodab festivali juht Tiina Lokk, et järgnevate aastatega muutub kava rahvusvahelisemaks.

"Eesti üksi ei jaksaks seda ära toita ja baltikumi filmiklassika on kindlasti praegusel hetkel kõvasti kõigele varju jäänud, sellest teatakse vähe ning seda on väga raske väljapoole reklaamida, sest ikka öeldakse, et te olete vene ja nõukogude filmikunsti osa," nentis Lokk "Aktuaalses kaameras".

Toimetaja: Kaspar Viilup, Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: