Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii. Tallinna Arhitektuuribiennaal tutvustas visiooni tulevikulinnast

Täna, 14. septembril avas Eesti Arhitektuurimuuseumis oma kaardid Tallinna Arhitektuuribiennaal. ERR kultuuriportaal tegi kaasa kuraatorituuri õhtul avataval peanäitusel.

Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg lõikas lindi lahti 4. Tallinna Arhitektuuribiennaalil ja tutvustas selle peakuraatorit Claudia Pasquerot, kes rääkis biennaali peanäitusest

TABi linnainstallatsioonide konkursi kuraatorid Sille Pihlak, Siim Tuksam ja võidutöö autor Gilles Retsin tutvustasid õhtul muuseumi ees avatavat puidust paviljoni.

"Seda võib võrrelda legoklotsidega. Kõik elemendid on sarnased ja neid võib kombineerida erinevateks vormideks.Kõik klotsid on väga kerged, tehtud kergekaalulisest vineerist ja kõike saab valmistada ühe masinaga, arvutiga juhitava CNC-masinaga. Tööprotsess on väga kerge ja muudab ehitamise kättesaadavaks suurele hulgale inimestele," kommenteeris Retsin "Aktuaalsele kaamerale".

Rotermanni Soolalaos avatud näitus "Antropotseeni saar" asetab vaatepunkti mujale ning liigub pisiorganismide kaudu satelliidipildini. Teadlased ja kunstnikud on näitusel ühendanud jõud, et pakkuda erinevaid vaatenurki Tallinna läheduses asuva Paljassaare poolsaare avastamiseks.

"Ma otsisin kohta, kus biennaali kontseptsiooni katsetada. Kohta, kus disain saaks panustada ökoloogilise kriisi lahendamisesse ja kus me saaks võrrelda teaduslikku ja disainipõhist nägemust reaalsusest. Paljassaare oma reoveepuhastusjaama, lindude hoiuala ning pideva urbaniseerumisega on sobiv prototüüp," ütles Tallinna Arhitektuuribiennaali peakuraator Claudia Pasquero.

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB on rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis keskendub kohaliku arhitektuurikultuuri tutvustamisele, otsib vastuseid arhitektuurivaldkonna põletavatele küsimustele ja püüab vaadata valdkonna tulevikku.

TAB pakub sündmusteprogrammi nii arhitektuuriprofessionaalidele, valdkonna tudengitele kui tavalistele ehituskunsti- ja ruumihuvilistele. Biennaali produtseerib Eesti Arhitektuurikeskus.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: