Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Halvad read. Jesper Parve vaatamine tekitab depressiooni

ERR kultuuriportaal ja Rahva Raamatu koostöös toimub sari Halvad Read, kus Eesti kirjanikud loevad Viru Keskuse Rahva Raamatus avalikult ette katkeid enda kohta meedias, sotsiaalmeedias, kommentaariumites ja foorumites öeldud halbadest asjadest.

Videod esinemistest ilmuvad kultuuriportaalis.

Enda poole pillutud pori kandsid teisel kohtumisel ette Jesper Parve, Maarja Kangro, Ivar Sild, Mihkel Kunnus, Eia Uus, Indrek Koff, Juku-Kalle Raid.

"Ma olen kaua aega neid kommentaare lugenud ja ma mõtlesin, et miks ma seda teen. Aga mulle tundub, et ma olen terve elu selline masohhist olnud ja ma olen profisportlane olnud ja tegelikult on mind n-ö eelmises elus mitu korda hullemini sõimatud ja otse näkku, nii et ma olen väga paksu nahaga ja harjunud sellega, et need väikesed jutud kuskilt arvutiekraanilt, need ei häiri üldse enam," vastas Parve ürituse moderaatori Jürgen Rooste märkusele, et Parve paneb end ise sotsiaalmeedias löögi alla ja justkui tahab, et teda sõimataks.

Esimesena luges Parve ette kommentaari kasutajalt nimega nokuule. "Ega see karvane seal pildil ikka väga mees pole. Meeste atribuutikat on tal nii palju, et ebakindlus oma mehelikkuses hakkab kohe silma. Vihane pilk, tätoveeringud, habe. See on ju puhas mehe paroodia, mitte mees. Kõigil piltidel natuke ründav poos, ilmselgelt on tegemist mingi kompleksi, vajadusega endale ja teistele oma mehelikkust etendada. Väga naiselik kuvand minu meelest."

Parve sõnas oma vastuses kommentaatorile, et teda on küll aegade jooksul igasugusteks asjadeks, loomadeks ja muudeks asjadeks peetud, aga ilusaks naiseks paraku veel mitte. "Ükski naisteajakiri pole ka veel ühendust võtnud. Aga muidugi, see on järjekordne võimalus sotsiaalmeedias silma paista, et eks ma siis natuke mõtlen selle üle, ja eks ilu on alati vaataja silmades. Aga aitäh sulle sellise targa mõtte eest."

Kommentaatorilt nimega re tuli Parve aadressil aga järgmine märkus. "Sellised egomaniakid, kes naistelt muudkui suuseksi ja võileibu nõuavad, lõpetavad elu üksinduses. Paar rumalat inimest võivad ta raamatut lugeda, aga see on ka kõik."

"Kahjuks re ma pean sind kurvastama," vastas Parve. "Praeguseks on raamat neli kuud väljas olnud, sellest on neli trükki juba tehtud ja ligi 7000 koopiat [ERR-i andmeil siiski 5035 – toim] müüdud, et kahjuks läks natukene teistmoodi kui sa ennustasid. Aga no, saame hakkama."

Autor nimega palun eemaldage kirjutas aga Parve kohta, et tema nimi ja näolapp tuleb eemaldada avalikust meediast. "Selle nägemine ja tema arvamised tekitavad süütute inimeste hulgas depressiooni, kestvat depressiooni, mille tõttu inimesed haigestuvad erinevatesse tõvedesse ja haigekassa rahad saavad otsa just nende tüüpide tõttu, kuna inimesed ei saa ravi teiste, palju raskemate haiguste ravi korraldamisel."

Parve ütles, et tema arust on ka depressioon raske haigus, millega peaks kindlasti tegelema. "Muidugi südames mul hakkas natuke piinlema, kuna mul on tõesti halb kuulda, et tänu minule haigekassas rahad hakkavad lõppema juba. Aga inimestele hea soovitus, et kui teile ei meeldi, mis sealt arvutiekraanilt vastu vaatab või televiisorist või ajalehest, siis pange see lihtsalt kinni, et ei pea vaatama ja pärast haigekassast raha küsima. See on nagu lihtsam variant."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: