Halvad read. Esteetiline, hillitsetud ja kuiv Indrek Koff

Foto: ERR

ERR kultuuriportaali ja Rahva Raamatu koostöös toimub sari Halvad Read, kus Eesti kirjanikud loevad Viru Keskuse Rahva Raamatus avalikult ette katkeid enda kohta meedias, sotsiaalmeedias, kommentaariumites ja foorumites öeldud halbadest asjadest.

Videod esinemistest ilmuvad kultuuriportaalis.

Enda poole pillutud pori kandsid teisel kohtumisel ette Jesper Parve, Maarja Kangro, Ivar Sild, Mihkel Kunnus, Eia Uus, Indrek Koff, Juku-Kalle Raid.

Kirjanik ja tõlkija Indrek Koff sõnas, et ta ei ole otseselt konflikti otsinud. "Sellepärast tõesti olen jätnud ka halvasti ütlemata, pigem eelistan üleüldse mitte midagi öelda kui kohe halba," kinnitas ta ja tõi välja, et "Halbadel ridadel" on mitu positiivset mõju. "Saab nalja, ka hästi kibedat nalja, see mõjub nagu teraapia ja siis aitab see näha ka seda, et igas kommentaaris on tõtt ka."

"Ei leidnud väga palju ja väga räigeid kommentaare," ütles Koff ja nentis, et kuna ta kirjutab lastekirjandust, siis on tema kohta vähem halvasti öeldud.

Mõned näited Koffi välja toodud halbadest ridadest:

"Äraelamise kunst on selles jutus ilusti selgeks tehtud, mismoodi saab haritlane Eestis iseendaga hästi hakkama. Kui saad mitmest allikast stipendiume ja toetusi, tarbid vähe, siis hoiad naha toore, pole vaja kuivikuid krõbistada ja kontoris kellast kellani rabeleda. Elaks ka nii, kui oskaks."

"Hetkiti paneb tekst muigama, kuid valdavalt on see harrastuskirjanduse argipäev, isegi mitte kütkestavalt halb, vaid lihtsalt nüri. Tabavaks naljaks on raamat liiga paks, õõvastava paramaailma kehtestamiseks liiga õhuke, ja see kõik on ikka nii paganama esteetiline, hillitsetud, kuiv."

"Eksperimendina natuke huvitav ja paar luuletust on head, kuid üldiselt igav, tühi ja natuke seksistlik."

"Ei midagi erilist, ei midagi ilusat, labane. Peaaegu nagu Sauteri luule, aga veel hullem. Kui juba alustasin, siis lugesin ka lõpuni, pärast lugemist oli ebameeldiv tunne."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: