Sada Eesti mõtet. Maarja Kangro sallimisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Maarja Kangro:

„Ma sallin sallijat.”

Urmas Vadi: "See rida on pärit Maarja Kangro luuletustest „Paisumine” ja on ilmunud luulekogus „Heureka”, mis on välja antud aastal 2008. Ka siis, ja ju alati on see teema üleval olnud, et kes keda sallib ja kui palju. Luuletus on üles ehitatud Kangrol nagu kuusepuu, alt muutub kaharamaks, sest iga reaga tuleb üks sallimine juurde:
„ma sallin sallija sallija, sallija sallijat”

On ju tore, kui inimesed ei oleks jõngid ja teineteise vastu kurjad, selles soovis pole ju midagi imelikku, aga teinekord tundub, et nii nagu on arvamusliidrid, kes peavad iga asja kohta alati midagi arvama, ükskõik, mis see ka ei ole, siis on ka sedasorti sallijaid, kes tahavad sallida kõike. Nii nagu soomlastel on saunatamise meistrivõistlused, võiks kokku koguda meil Eestis pundi kõige kangemaid sallijaid ja vaadata, mis piirini keegi vastu peab. Kangro luuletus lõpeb nii:
„see pole lihtne õhupall
kui ta puruks läheb,
kostab midagi muud”

Eks ta nii vist ole jah. Ka selline tore ja ilus asi nagu õhupall läheb katki, kui talle liiga palju õhku sisse puhuda."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: