Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti filmivaldkond saab riigilt miljon lisaeurot

Valitsusliit jõudis kokkuleppele, et lisab igal aastal Eesti filmivaldkonnale miljon eurot. See peab tagama, et filmide tootmine jätkub senisel tasemel.

Filmivaldkonna arvestuste kohaselt oleks aga vaja olnud vähemalt 1,6 miljonit. Valdkonda elavdanud EV100 filmiprogramm kajastub ka vaatajanumbrites. Aprillis eelistas Eesti filmi 320 000 vaatajat, mis on sama suur arv kui kogunes aastal 2016 kogu aasta peale. Lisamiljon riigieelarvest tähendaks seda, et ühele filmile saab eraldada tootmiseks rohkem raha.

"Praegu on maksimumtoetus 500 000 eurot filmi kohta ja see võib tõusta 700 000 peale. See on kindlasti suur muudatus, sest väikese eelarvega Euroopa film on praegu kaks miljonit ja me peame säilitama selle, et Eesti filmitootjale jääb 51 protsenti filmi tootmise eelarvest. Nüüd jõuame sellele summale lähemale. Me ei ole küll jõudnud ühe miljonini, aga 700 000 on kindlasti piisav," sõnas Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: