Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Cannes'i filmiturule jõuavad ka mitmed Eesti linateosed

"Morten lollide laeval" Autor/allikas: Kaader treilerist

8. mail alanud rahvusvahelise Cannes'i filmifestivali filmiturult Marché du Film leiab sel aastal ka Eesti paviljoni ning seal toimuvad üritused on suunatud Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisele. Cannes’i filmifestivali ja -turgu külastab ka kultuuriminister Indrek Saar. 

"Eelmise nädala seisuga on Eesti filme kinos vaadanud juba üle 357 000 vaataja, mis on rohkem kui ühelgi varasemal aastal kokku. Mul on hea meel, et Eesti filmil läheb erakordselt hästi ning ma loodan, et just Eesti juubeliaastal õnnestub meie filmitegijatel lisaks kodumaistele headele saavutustele saada tuult tiibadesse ka mainekal Cannes’i filmifestivalil," ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Filmiturul toimuvad nelja uue Eesti filmi turulinastused, mis on suunatud filmiprofessionaalidele, levitajatele ja festivalide programmivalijatele. 

Cannes’i filmituru Eesti paviljon on kohtumispaigaks Eesti ja rahvusvahelise filmitööstuse esindajatele. Eesti delegatsiooni kuuluvad lisaks Eesti Filmi Instituudi ja PÖFFi esindajatele ka viieteistkümne filmitootmisfirma esindajad, filmiajakirjanikud ja -levitajad.

Marché du Filmil näidatakse EV100 programmis valminud mängufilmi "Seltsimees laps" (režissöör Moonika Siimets), mille rahvusvahelist müüki ja levi haldab Rootsi müügiagent Eyewell. Turul näidatakse ka Maria Avdjushko debüütmängufilmi "Tuliliilia", mida müüb rahvusvaheliselt müügiagent The Yellow Affair.

Lisaks korraldab EFI turulinastuse ka Lauri Lagle filmile "Portugal". Cannes’i filmiturul jõuab esmakordselt rahvusvahelise publiku ette ka Kaspar Jancise täispikk nukuanima "Morten lollide laeval", mille rahvusvahelist levi korraldab müügiagent Sola Media Saksamaalt. Filmituru lühifilmide sektsioonis on võimalik vaadata ka värskemate Eesti lühifilmide programmi. 

Filmituru ajal toimub Eesti produtsentide esitlus Producers’ Networki programmis. European Film Promotioni produtsentide koolitusprogrammi Producers on the Move, mis toimub samuti Cannes’i filmituru ajal, valiti sel aastal Esko Rips Nafta Filmsist. Lisaks toimub Eesti ja Suurbritannia produtsentide kohtumine, kus luuakse uusi kontakte, aga jagatakse ka seniseid koostöökogemusi. 

Cannes’i filmituru Eesti paviljon on kohtumispaigaks Eesti ja rahvusvahelise filmitööstuse esindajatele. Eesti delegatsiooni kuuluvad lisaks Eesti Filmi Instituudi ja PÖFFi esindajatele ka viieteistkümne filmitootmisfirma esindajad, filmiajakirjanikud ja -levitajad.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: