Kristiina Reidolv: Narva Vaba Lava lagedaks ei jää

Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Täna, 23. novembril, teatas ERR, et Narva Vaba Lava keskus kaotas nädal enne avamist rentniku, sest kohalik teater Ilmarine loobus neile ehitatud ruumidest, pidades rendihinda liiga kõrgeks. Narva Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv andis ERR kultuuriportaalile kommentaari, vastates ka küsimusele, mis saab ruumidest edasi.

"Meil on kahju, et Ilmarise teater otsustas viimasel hetkel kaks aastat tagasi sõlmitud lepingust taganeda, sest oleme koos arhitektidega projekteerinud teatriruumid vastavalt Ilmarise soovidele ja täitnud omalt poolt kõik lepingu tingimused. Kõik sai mõlemapoolselt läbi räägitud ja kokku lepitud ning arvestatud Ilmarise vajadustega, mis puudutab nii kontorit, garderoobi, ladu ja nende oma teatrisaali, lisaks pakkusime Ilmarisele võimalust kasutada teatud arv kordi kuus ka tasuta suurt saali. 

Kokkuleppel Ilmarisega pidi Vaba Lava välja ehitama ruumid Ilmarisele ning teatri mööbli ja tehnika pidi Ilmarine ise tooma ja soetama," rääkis Reidolv.

"Lepingule alla kirjutades lootsime, et toetus teatrile kasvab. Seda aga ei juhtunud ja nii suurt raha meil ei ole. Lisaks on Vaba Lava ruumid meie jaoks väikesed. Meil pole kusagil dekoratsioone hoida ega valmistada. Ka saal on täiesti varustamata. Varem räägiti teatrisaalis, kuid nüüd nägime vaid paljaid seinu," oli aga varem öelnud Ilmarise trupijuht Vassili Jakovlev.

"Olime valmis ka lepingu uuesti üle vaatama ja rendihinnas vastu tulema, aga kompromissi me kahjuks ei leidnud.  Võimalik, et Ilmarine hindas siis algselt oma võimalusi üle või ei laabunud kõik nii nagu nad plaanisid ehk ei saanud piisavalt tegevustoetust," kommenteeris Reidolv.

"Mingit tüli meil ei olnud," rõhutas ta. "Ilmarine on Vabale Lavale igal juhul oodatud ja nad avaldasidki soovi, et ehkki nad ei hakka püsirentnikuks, siis nad tahaksid meie saalides edaspidi etendusi anda rentides neid siis vastavalt vajadustele."

"Ilmarise ruumid on iseenesest väga head ja kindlasti leiame neile rakenduse, aga uut püsirentnikku meil muidugi nii lühikese ajaga ei ole. Eks me nüüd peame hakkama seda otsima," nentis Reidolv.

Reidolv rõhutas, et tal on hea meel, et Vaba Lava Narva teatrikeskuse allrentnikuks Eesti Rahvusringhääling koos raadio- ja telestuudioga.

"Narva Vaba Lava avamine toimub igal juhul ja kuna meil on kolm
eri suurusega saali, siis saab korraldada eri tüüpi kultuuriüritusi alustades teatrietendustest kui lõpetades kontsertide ja seminaridega," lausus Kristiina Reidolv. 

Vaba Lava Narva teatrimajas hakkavad etendusi andma paljud teatrid nii Eestist kui välismaalt ning samuti tooma välja uuslavastusi ja koostöölavastusi. Vaba Lava Narva teatrikeskuse etenduskunstide nädalal 1.-11. detsembrini on plaanis tutvustada publikule tervet paletti Vaba Lava edasistest tegevustest Narva teatrikeskuses – esietendus, eesti ja välisteatrite külalisetendused, kontserdid, kino, seminarid, töötoad jne. Samuti tulevad Narvas välja koostöölavastused Vene Teatriga, Vaba Lava kuraatoriprogrammi raames koostöölavastus R.A.A.A.Miga "Minu Eesti vanaema" (lavastaja Julia Aug Venemaalt) jm.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: