Narva Vaba Lava küsib linnalt 80 000 eurot

Teatrikeskus Vaba Lava Narva küsib kohalikult linnavõimult 80 000 eurot töötajate palkadeks. Keskuses töötab viis inimest.

Aasta eest oli sarnane taotlus tagasi lükatud.

Uus taotlus 2019. aasta palkadeks hõlmab Narva teatrikeskuse juhi Anželika Shticalovi, produtsendi, tehniku, korraldusjuhi ja haldusjuhi palku.

Vastu pakutakse mõistlikku koostööd, sealhulgas linna ning linnaasutuste ürituste korraldamist soodustingimustel. Lisaks tuuakse taotluses esile Narva linna kultuurielu elavdamist ning turistide toomist määral, mis muudab selle toetuse linna jaoks investeeringuks.

Narva linnavolikogu esimees Irina Janovitš hoidus kinnitamast, kas taotlus seekord rahuldatakse.

"Võin vaid öelda, et kõigepealt arutatakse küsimust volikogu koosolekutel," vastas ta portaali rus.err.ee küsimusele.

Ka fraktsiooni Narva - meie kodu esindaja Vladimit Butuzov ei osanud öelda, kas saadikute arvamus antud küimuses on aastaga muutunud ning lubas asja komisjonis arutada.

Fraktsiooni Meie Narva liider Jana Kondrašova aga kahtles raha eraldamises. "Ühest küljest on avalduses toodud tugevad argumendid ning teatrikeskus Vaba Lava on Narvale tõesti tähtis, aga teisalt seavad kirja autorid linna ebamugavasse olukorda teiste eraorganisatsioonide suhtes," märkis ta.

Kondrašova soovitas teatrikeskusel küsida raha pigem loominguliste projektide toetuseks.

Anželika Shticalovi sõnul läheb Vaba Lava Narval ilma linna toetuseta raskeks. Juhatuse liige Märt Meos usub, et uksi teatrikeskus siiski sulgema ei pea ka ilma linna toetuseta.

Narva Vaba Lava keskus kaotas nädal enne avamist, 23. novembril rentniku, sest kohalik teater Ilmarine loobus neile ehitatud ruumidest, pidades rendihinda liiga kõrgeks.

Ilmarise teater kirjutas rendilepingule alla 2016. aastal, lubades maksta väikse saali ja kontroriruumi eest 1800 eurot kuus ja kommunaalkulud. Novembris teatas teater, et peab seda hinda enda jaoks kõrgeks ja 50-kohalist saali ebasobivaks.

Vaba Lava Narvakultuurikeskuses on 220 kohaga suur "black box"-tüüpi saal, umbes 100 kohaga stuudiosaal ja 60 kohaga väike saal.

Stuudiosaalis hakkab osalise ajaga tegutsema ERR, mis tähendab, et Narva muutub ERRi ja peamiselt ETV+ jaoks korralikuks tegutsemisbaasiks.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: