Vaba Lava Narva teatrikeskuse juht: suhted Ilmarise teatriga pole rikutud

Narvas sel nädalal uksed avav Vaba Lava teatrikeskus on sunnitud otsima uut rentnikku. Narva teater Ilmarine loobus keskusesse tulemast, kuna väiketeatrile on see liiga kallis. Teatri sissetulekud on viimastel aastatel kahanenud.

Teater Ilmarine on oma loobumist põhjendanud teatrikeskuse ruumide kitsikuse ja tehnilise varustuse puudumisega, kuid peamine põhjus, miks nad kaks aastat tagasi kulukale lepingule alla kirjutasid, oli lootus, et teatrile makstavad toetused suurenevad, vahendas "Aktuaalne kaamera". Seda aga ei juhtunud.

Teater Ilmarine produtsent Irina Mihaljova sõnas, et kui nad 2016. aastal lepingule alla kirjutasid, oli nende toetus suurem kui praegu. "Kultuuriministeeriumilt saadav toetus oli vähemalt 5000 eurot suurem ja kaks järgnevat aastat on linna toetus olnud 10 000 eurot, nii et ka siin on toetus vähenenud."

Narva linn on parematel aegadel toetanud teatrit kaks korda suuremate summadega kui viimase kahe aasta jooksul, mis saab tuleval aastal, pole veel selge. Kultuuripealinnaks pürgiv Narva ei saa vaid kohalikule teatrile keskenduda. "Elanikud ootavad erinevat teatrit linnas ja me pakume nendele erinevaid võimalusi," ütles Narva kultuuriosakonna juhataja Viktoria Lutus ja kinnitas, et ka Vaba Lava hakkab esitama elanikele erinevat teatrit. "Muidugi, meil on väga suured plaanid teha ka koostööd teater Ilmarisega."

Ilmarisest ilma jäänud Vaba Lava teatrikeskus otsib ruumidele uut rentnikku. Oodatud on ka Ilmarine. "Meie suhted ei ole rikutud, ka Ilmarine väljendas huvi, et nad tulevad siia, näitavad lavastusi ja võib-olla neil on isegi mugavam seal, kus nad praegu on," kinnitas Vana Lava Narva teatrikeskuse juht Anželika Shticalov.

Narva teater seab end põhjalikumalt sisse esialgselt ajutise lahendusena mõeldud hoones, kus nad maksavad Vaba Lavast mitu korda väiksemat renti.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: