Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narvas avati uus teatrikeskus Vaba Lava Narva

{{1543664640000 | amCalendar}}

Laupäeval avati Narvas teatrikeskus Vaba Lava Narva, mille juhatas sisse rahvusvaheline etenduskunstide nädala programm. Uus teatrikeskus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

"Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamine on toonud Ida-Virumaale hulgaliselt tipptasemel festivale, näitusi ja teatrilavastusi," ütles riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. "Vaba Lava Narva avamine Narvas on kauaoodatud ja oluline sündmus Eesti kultuurivaldkonnale tervikuna. Uudne teatrikeskus kujuneb loodetavasti kohaliku kultuurielu elavaks keskpunktiks, mis kutsub põnevatest sündmustest osa saama ka inimesi üle terve maailma," lisas Rohumaa.

Vaba Lava tegevjuhi ja juhatuse liikme Kristiina Reidolvi sõnul avatakse uus teatrikeskus etenduskunstide nädala programmiga. "Rahvusvaheline ja mitmekülgne programm on väga intensiivne ning näitab nädalaga ära, millistel viisidel on võimalik uut teatrihoonet kasutada ja milliseid elamusi ka edaspidi Narvas oodata on," lausus ta.

Juubeliaastaks valmiva Vaba Lava Narva teatrikeskusesse tuleb 216 istekohaga black-box-tüüpi teatrisaal koos abi- ja kontoriruumidega ja 70-kohaline stuudiosaal, mida saab kasutada nii Vaba Lava proovisaalina kui ka Eesti Rahvusringhäälingule teleülekanneteks. Samuti kuuluvad keskuse juurde 50-kohaline väike saal ning kohviku- ja galeriiala.

Vaba Laval on majad nii Tallinnas kui ka Narvas. Tallinna Vabas Lavas on teatrimajade ülene üldine ja strateegiline juhtimine ning tugitegevused. Lisaks on kummalgil majal oma kohapealne tiim, kes tegeleb teatrimaja igapäevase administreerimise ja toimimisega.

Teatrikeskuse avab 1.-11. detsembrini kestev etenduskunstide nädal. Etenduskunstide nädala avab MTÜ R.A.A.A.M-i uus lavastus "TRANSIIT. Peatage muusika". Soomest on kohal Race Horse Company, kes korraldab lastele tsirkuse töötube ning näitab kaasaegset tsirkust, Rootsi Kuninglik Draamateater annab etendusi visuaal-eksperimentaalse lavastusega "Hedda Gabler", Leedu Riiklik Draamateater toob Narva vaatajani kolmel korral haarava dokumentaalteatri lavastuse "Roheline aas". Lisaks põnevale teatriprogrammile saab nädala jooksul kuulata häid kontserte, vaadata maailmatasemel kino ning osaleda avalikel aruteludel ja seminaridel. 3. detsembril on Vaba Lava Narva stuudiosaalis EV100 raames Igor Kopõtini loeng "Narva linna keerulisest rollist Eesti Vabadussõjas" ning 5. detsembril seminar rahvusvahelisest koostööst kultuurivaldkonnas. Etenduskunstide nädala täisprogramm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: