Narva Vaba Lava jäi nädal enne avamist rentnikuta

Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva Vaba Lava keskus kaotas nädal enne avamist rentniku, sest kohalik teater Ilmarine loobus neile ehitatud ruumidest, pidades rendihinda liialt kõrgeks.

Ilmarise teater kirjutas rendilepingule alla umbes kaks aastat tagasi lubades maksta väikese saali ja kontroriruumi eest 1800 eurot kuus ja kommunaalkulud.

Nüüd peab teater seda hinda enda jaoks liiga kõrgeks ja 50-kohalist saali ebasobivaks.

"Lepingule alla kirjutades lootsime, et toetus teatrile kasvab. Seda aga ei juhtunud ja nii suurt raha meil ei ole. Lisaks on Vaba Lava ruumid meie jaoks väikesed. Meil pole kusagil dekoratsioone hoida ega valmistada. Ka saal on täiesti varustamata. Varem räägiti teatrisaalis, kuid nüüd nägime vaid paljaid seinu," ütles teatri trupijuht Vassili Jakovlev.

Tema sõnul peaks teater valgustehnikale, riietele ja publikutoolidele kulutama umbes 15 000 eurot, koos rendimaksetega oleks see riigi ja omavalitsuse toel tegutsevale väiketeatrile üle jõu.

Vaba Lava keskuse juht Anželika Štõkalov tunnistab, et Narva mõistes kõrge rendihind pole laest võetud.

"Me ei võta seda raha endale, vaid ka pank nõuab meilt raha. Ka meie peame mõtlema, kuidas seda raha tagasi saada, mis me pangale maksame. See ei ole nii lihtne. Vastastikune huvi oli suur, aga ühel hetkel ei leinud ühist teed ja nii paraku on," nentis ta ja lisas, et nüüd tuleb leida kasvõi ajutised üürilised nendele ruumidele.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: