Galerii: noore kultuuritegelase preemia pälvis kunstnik Kris Lemsalu

Narvas Vaba Lava ruumides anti üle seekordne noore kultuuritegelase preemia, mille pälvis Kris Lemsalu. Varem on sama tunnustuse saanud Katja Novitskova, Pärt Uusberg jpt.

Kris Lemsalu on õppinud keraamikat Eesti Kunstiakadeemias, Taani Disainikoolis ja Viini Kunstiakadeemias. Ta on esinenud arvukatel näitustel Euroopa ning temast on kirjutanud olulised kunstiväljaanded nagu Mousse, Vice, Artnet News ja Frieze. Praegu on tema isikunäitus üleval Viini Secession galeriis ning vastavatud galeriis Londoni Goldsmith's College'i juures.

Sel aastal pälvis Lemsalu ka riikliku kultuuripreemia esinemise eest Performa17 kunstibiennaalil New Yorgis, David Roberts Art Foundationi 10. aastapäeva sündmustel Londonis ja rahvusvahelise näitusetegevuse eest 2017. aastal. Tema teosed kuuluvad mitmetesse olulistesse muuseumi- ja erakogudesse. Järgmisel aastal esindab Lemsalu Eestit 58. Veneetsia kunstibiennaalil.

Tänavuse preemia saaja valis Presidendi kultuurirahastu nõukogu välja paarikümne kandidaadi hulgast, keda esitasid loomeliidud, kultuuriasutused ja –tegelased. 5000 euro suurust preemiat rahastab aastatel 2018-20 ettevõtja Enn Kunila.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: