Signe Kivi: viimastel aastatel on maailmas keskendutud naiskunstnike loomingule

Möödunud aasta lõpus avati Tartu kunstimuuseumis näitus "Isekeskis. Naine kujutamas naist", mis keskendub just naiskunstnike loomingule. Margit Kilumets vestles Tartu kunstimuuseumi direktori Signe Kiviga nii sellest näitusest kui kunstist üldisemalt.

Lisaks sellele, et uus näitus keskendub just naiskunstnike loomingule, kinnitas Tartu kunstimuuseumi direktor Signe Kivi saates "OP+", et juba viimased paar aastat on nad keskendunud just naiskunstnikele. "Me ei ole seda afišeerinud, aga üllatus-üllatus, kogu maailmas ja paljudes muuseumites meil ja mujal on keskendutud viimasel ajal just naiskunstnike loomingule," sõnas ta ja lisas, et värske näituse võluks on just eriline üldmulje. "See on nii sulnis, siivas ja soe, ma tõesti ei oodanud seda."

"Me näeme siin naist portreteeritavana, me näeme teda kohvikus ja tänaval, me näeme naist kui sõbrannat ja ema," selgitas ta ja tõi välja, et üht maali vaadates ei pea olema aru saada, kas selle on maalinud mees või naine. "Ma arvan, et selle näituse kõige põnevam küsimus ongi see, et mida leiab siit vaataja ja kas ta küsib seda sama küsimust enda käest, kas talle jääb tunne, et see kunst on kuidagi teistsugune."

Signe Kivi kinnitas, et joonistab ka ise vahel. "Põhiliselt kritseldan, aga ma olen ka õppinud, et nendest asjadest on parem mitte rääkida, suuga teed suure linna, käega ei tee kärbsepesagi."

Näitus "Isekeskus. Naine kujutamas naist" jääb Tartu kunstimuuseumis avatuks 28. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: