Selgusid Tänapäeva romaanivõistluse võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mihkel Tiks pälvis käsikirjaga
Mihkel Tiks pälvis käsikirjaga "Krimmi vang" kirjastuse Tänapäev seitsmendal romaanivõistlusel teise koha. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kolmapäeval selgusid kirjastuse Tänapäev seitsmendat korda toimunud romaanivõistluse tulemused. Žürii otsustas seekord esikohta mitte välja anda, valis välja kaks auhinnalist käsikirja ja märkis kaks käsikirja ära avaldamissooviga.

Teise koha ning preemia 3500 eurot pälvis Mihkel Tiks käsikirjaga "Krimmi vang". Mihkel Tiksi romaan on autobiograafiline ilukirjandus uude eluetappi jõudnud mehe elust ja mõtetest, mille taustal on sündmused Krimmis. Kolmanda koha ning 2500 eurot pälvis Markus Väin käsikirjaga "Illuminati". Tegu on 19-aastase debüütautori põnevusromaaniga, milles peaministri tütar avastab oma isa saladuse ja sündmused arenevad edasi peadpööritava kiirusega.

Ära märgiti kaks käsikirja, Helen Käiti "Hea ja kurja tundmise puu" ning Ingrid Leki "Pääsu lend". Helen Käiti romaan räägib ühe lahutuse järelmitest, ta on varem avaldanud mitmeid raamatuid täiskasvanutele ning lastele. "Pääsu lend" on mitmeplaaniline lugu vaimuhaige õe ja tema venna suhetest ning neid ümbritsevatest inimest. Tegu on molekulaar- ja neurobioloogiat õppinud autori debüüdiga.

Kokku laekus tänavusele konkursile 32 käsikirja. "Konkursil ei olnud märgata ühte väga läbivat teemat, oli memuaristikat, ajaloolisi romaane, päevikutekste, olmet ja ulmet. Laienenud on geograafia: tegevuskohad olid nii Eesti väikelinnad kui kauged planeedid, Jaapan, Hispaania, Austraalia, Veneetsia jt paigad," märkis kirjastuse Tänapäev juht ja žürii liige Tauno Vahter.

"Negatiivne nähtus on keeleoskuse jätkuv langus, üha rohkem on väga nõrga keelekasutusega käsikirju, küllaltki suur osa käsikirjadest langeb kiirelt välja ja konkursi tipp on küllaltki kitsas. Kolme võrdlemisi üheaegselt toimuva romaanivõistluse tõttu ringleb arvestatav osa käsikirju läbi kõigi konkursside," lisas ta.

Tänapäeva romaanivõistlus toimus seitsmendat korda. Konkursi varasemate võidutööde seas on Madli Lippuri "June/Julien", Kaur Riismaa "Pimeda mehe aiad", Esta Aksli "Ane" ning Avo Kulli "Haigla". Konkursi žüriisse kuulusid tänavu Mari Karlson, Mihkel Mõisnik, Priit Põhjala, Tauno Vahter, Valner Valme ja Sash Uusjärv.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: