Soome-Eesti telesari "Kõik patud" võitis Nordisk Film ja TV Fondi auhinna

Telesari
Telesari "Kõik patud" Autor/allikas: ERR

Soome-Eesti ühistööna valminud 6-osaline krimidraama "All the Sins" ehk eesti keeles "Kõik patud" võitis Nordisk Film ja TV Fondi auhinna. Tunnustus tuli sarja esimese hooaja eest, aga Ilkka Matila ja Kristian Taska on juba ette valmistamas sarja teist hooaega.

Merja Aakko ja Mika Ronkaineni kirjutatud seriaali kaasprodutsent on Kristian Taska. Sarja monteerija on Tambet Tasuja ning treilerid on monteerinud Marion Koppel. Sarja järeltöötluse eest vastutasid Eesti ettevõtted Postworks ja FrostFX. Ühtlasi sai seriaal toetust Eesti Filmi Instituudi juures olevast Film Estonia tagasimaksefondist.

Taska Filmi jaoks on sari juba mitmes koostöö Soome tootja Ilkka Mattila ja tema ettevõttega Mattila-Röhr Production. Varasemalt on koostöös valminud sellised eestlastele tuttavad mängufilmid nagu "Nimed marmortahvlil", "1944", "Sangarid" ja "Igitee". Ilkka Matila on ka praegu kinodes jooksvale ülimenuka "Klassikokkutulek 3" kaastootja.

Kristian Taska sõnul on teleseriaalide konkurents väga tihe, eriti Skandinaavias, sest paljud neist on ülemaailmselt menukad. "Seda enam teeb rõõmsaks, et meie Põhja-Soomes filmitud ja Eestis järeltoodetud sari paistis oma sisu ja kvaliteediga silma just Taani, Norra ja Rootsi toodangu seast," sõnas Taska.

Eesti Filmi Instituudi juhi Edith Sepa sõnul on auhind väga eriline Film Estonia toetusprogrammile. "Ilma Film Estonia programmita poleks meile sellist võimalust avanenud, et Eesti tegijad saaksid saanud osaleda Skandinaavia telesarja tootmises. Oleme oma toetusmehhanismidega õigel teel," ütles Sepp.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: