Vaba Lava kuraatorprogrammi uus lavastus uurib personaalpilvedesse laetud infot

"Pilveooper ehk Dido probleem" Autor/allikas: Vaba Lava

12. veebruaril esietendub Vaba Lava kuraatorprogrammi kuuluv lavastus "Pilveooper ehk Dido probleem", mis räägib inimeseks olemisest olukorras, kus peab kohal on taevas täis informatsiooni.

Sünopsis:

Tänapäeval seisame silmitsi julma tõega – süütud valged lammaspilved pole enam lihtsalt head pehmed padjad ingli istumise all, nad on tulvil andmeid, nii vajalikke ja hädavajalikke kui lihtsalt jampsi, puhast entroopiat. Seal, kus vanasti elasid jumal ja juhus, on nüüd kraamiladu – seal saab nii šoppingul kui vargil käia, nii väärtinfot kalastada kui müramutta uppuda.

Juhus pole sealt siiani kuhugi kolinud. Sellest pilveooper kõnelebki: nii inimese tehtud kui tuulte poolt kokku aetud pilvedest võib igasuguseid ootamatuid ja hämaraid sekkumisi tulla – kaugeltki mitte ainult vihma. Laval viibivatele üksikutele habrastele inimkujudele vastandub suur ja stiihiline koor, kes kehastab pilvedesse peidetud Big Data't ja kes sekkub laval toimuvasse pahatihti kohatutel momentidel.

Nagu ooperile kohane, on mängus ka müüt – "Dido ja Aeneas". Härjanahal, mille kuninganna Dido peenikeseks ribaks lõikab ja seega Kartaago rajamiseks suurema maatüki välja petab, on kummalisi sarnasusi e-Eesti pilvesaatkondade projektiga.

Lavastuse autoriteks on Liina Keevallik ja Christina Batman Prantsusmaalt, heliloojad  Ann Reimann ja Louis Arlette Prantsusmaalt ning lavastaja Mart Kampus. Laval on Christina Batman, Liina Vahtrik, Lauri Saatpalu, Siim Tõniste, segakoor Vox Populi ja dirigent Janne Fridolin. Vaba Lava kuraatorid 2017-2019 hooaegadel on Jose Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaal.

"Pilveooperi" etendusi mängitakse 12., 13. ja 14. veebruaril, 11., 12. ja 13. märtsil Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses Telliskivi Loomelinnakus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: