Toompere: loodan, et pärast aastapäeva kontserti ei ole keegi õnnetu

Tänavuse vabariigi aastapäeva kontserdi lavastaja Hendrik Toompere jr ütles, et kontserdis on väga palju helget, aga ka mõtlemapanevaid hetki. Ta loodab, et kontsert kellelegi õnnetut meeleolu ei loo.

"Kui me seda asja planeerisime, siis selge oli see, et kõik ei mahu sellesse lühikesse aega. Valisime kõnekamad hetked ja stseenid meie tänasest päevast ja neid näitame. Seal on palju helget ja pidulikku, aga ka mõtlemapanevamaid hetki," rääkis Toompere vabariigi aastapäeva kontserdi eel ETV-le.

Kontserdi muusikajuht Rasmus Puur kinnitas, et tänavune lavastus on pigem helgem kui nii mõnigi varasem. "Lihtsalt tundus, et kui on Eesti Vabariigi uue saja uus lehekülg, siis vaadata sinna tulevikku ja loota, et see tulevik on natukene kergem ja helgem."

"Loodan ka, et keegi ei ole õnnetu pärast seda kontserti," lisas Toompere.

Puuri sõnul kõlab kontserdil ainult eesti muusika. "On nii instrumentaalmuusikat, instrumentaalsolistidega muusikat kui ka laulu. Ja on erinevatest aegadest ja žanridest. Hakkame kaugemalt tulema - seal on Eino Tamberg, Ester Mägi -, ja tuleme tänapäeva välja - Timo Steiner, Ardo Ran Varres, Tõnu Kõrvits ja lõpuks ka Ultima Thule. Aga Ernesaks on ka lõpuks," kirjeldas ta.

Toompere sõnul lähtus ta kontserdi lavastamisel ühest konkreetsest mõttest. "See on see, et jäljed, mille me jätame, nendes kõnnivad meie lapsed. On need siis head või halvad, aga nii see on," ütles ta.

"See on, jah, see põlvkond, kes seda järgmist aastasadat käima hakkab ja vedama hakkab ja selle, mida meie praegu korda saadame, nad ju üle võtavad. Kui me teeme morbiidse lavastuse, siis teevad seda nemad ka. Nüüd on meie ülesanne anda see positiivne edasi. Ja võib-olla, kui me oma igapäevaotsustes mõtleksime selle peale rohkem, siis võib-olla oleksid need otsused natuke teistsugused või natuke pikemajalised või kaugeleulatuvamad," arutles Puur.

Toompere sõnul väärtustab kontsert ka eesti kultuuri, tuues lavale suurkujud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: