Võrumaal tuuakse publiku ette kaks Juhan Jaigist inspireeritud lühilavastust

MTÜ Müüdud Naer Võrumaal
MTÜ Müüdud Naer Võrumaal Autor/allikas: Facebook

8. augustil esietenduvad Võrumaal Roosiku koolihoones kaks Juhan Jaigist inspireeritud lavastust "Mis Sa tont vahid!" ja "Jutuvestja lahkumine". Lavastuse toob publiku ette MTÜ Müüdud Naer, mis koondab Lõuna-Eesti taustaga teatritegijaid.

MTÜ eestvedamisel valmib Juhan Jaigi loomingust inspireeritud kaks erinevat näidenditeksti. Vootele Ruusmaa ja Urmas Lennuki näidendites elustub kirjanik ühe peategelasena, kes kohtub oma tontidega ning mõtestab lahti elu, oma jutte, saladusi ja Võrumaad.

Lavastuses "Mis Sa tont vahid" kohtuvad Juhan Jaik ja Tont Jutsivurr. Jaik mõtestab antud lavastuses lahti oma arusaama elust, usust, uskumisest ja arutleb Inimese üle, kes loob enda ümber olevat reaalsust. Tont Jutsivurr sümboliseerib lavastuses aga kõike seda, millest Juhan ei soovi veel lahkuda. Ta ei soovi kinnitada seda reaalsust, mis tegelikult on realiseerinud. Lavastuses saavad kokku inimlikkus, sõprus, eneseiroonia, valu ja ilu, lootus ning usk!

Urmas Lennuki kirjutatud ja lavastatud "Jutuvestja lahkumine" räägib loo ajast, mil Juhan Jaik on koos perega põgenenud Eestist. Ta peatub pärast eksirännakuid lõpuks Rootsis - Berga Säteri mõisas. Mees vajaks hädasti ajuoperatsiooni Stockholmis, kuid Jaikide perel puudub selleks raha. Ühel päeval on Juhani tütar Ilo läinud metsa koos teiste lastega marju korjama, kuid eksinud. Juhan läheb teda otsima ja satub kummalisse küüni, kus kohtub veidra sasipäise naise Sissyga, kes kuulutab, et mees on ise kuskil valele teeotsale käänanud ning ta peab ise oma "teekonna" üle vaatama.

Kogu lavastuse trupi moodustavad Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad. Lavastajateks on Urmas Lennuk (Rakvere Teater), Vootele Ruusmaa ja Tarmo Tagamets (Rakvere Teater) ning kunstnikuks Tuuli Tubin McGinley. Lavastustes mängivad Toomas Suuman (Rakvere Teater), Imre Õunapuu (Rakvere Teater), Andres Lepik, Liisa Aibel (Rakvere Teater), Kadi Leen Lennuk ja Artur Alev.  

Lühilavastusi mängitakse neljal päeval – 8., 9., 10. ja 11. augustil – Võrumaal, Roosiku koolihoones ja koolihoone hoovikuuris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: