ERR tähistab oma kanalites Erkki-Sven Tüüri juubelisünnipäeva

Erkki-Sven Tüür
Erkki-Sven Tüür Autor/allikas: Tiia Teder / Klassikaraadio

16. oktoobril 60. sünnipäeva tähistav Erkki-Sven Tüür on oma loominguga kujundanud oluliselt eesti nüüdismuusikaelu ja mõjutanud rahvusvahelist muusikapilti. Klassikaraadio pühendab juubilarile terve oktoobrikuu, ETV2 teeb aga kummarduse teemaõhtuga pühapäeval, 20. oktoobril.

Klassikaraadios kõlab juba oktoobri algusest saati Erkki-Sven Tüürile pühendatud eriprogramm. Eetrisse jõuab ligikaudu 40 tundi Tüüri loomingule pühendatud saateid, helialbumeid ja kontserdiülekandeid, sh vahendab Klassikaraadio otse helilooja kolme juubelikontserti. Tulekul on 20. oktoobril toimuv kontsert ansamblilt Collegium Musicale ning Tallinna Kammerorkestri pühenduskontsert 24. oktoobril.

Erkki-Sven Tüür sirvib oktoobri laupäevadel sarjas "Vinüül" oma plaadiriiulit ning jagab mõtteid muusikast, mis on teda mõjutanud. Jutuks tulevad nii Tüüri esimesed kogemused heliplaatidega kui ka teismeea ning hilisemad elamused.

Klassikaraadio on juubilarile pühendatud eriprogrammi valinud ka mitmeid arhiivisaateid erinevatest aastakümnetest, sh varasemaid kontsertsalvestusi ja intervjuusid.

Erkki-Sven Tüüri retrospektiivi kava leiab Klassikaraadio koduleheküljelt.

Heliloojale on pühendatud ka ETV2 pühapäevane teemaõhtu. Algusega kell 19.30 jõuab vaatajateni valik saadetest koos Erkki-Sven Tüüri mõtete ja muusikaga, sh Joonas Hellerma vestlus "Plekktrummis" aastast 2018, ooperi "Wallenberg" salvestus ja erisaade selle valmimisest. Taas on ekraanil ka 2010. aastal valminud portreefilm "Erkki-Sven Tüür: 7 etüüdi piltides" ning teemaõhtu lõpetab Erkki-Sven Tüüri "Exodus" kontsert-salvestus, esineb ERSO Paavo Järvi juhatusel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: