Narva eelarves ei leidu rida Vabale Lavale

{{1575017880000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Teatrikeskus Vaba Lava küsis oma Narva haru tegevuseks Narva linnalt 100 000 eurot, kuid linnavalitsus summat eelarvesse ei kirjutanud.

Narva linnavõim peab Vaba Lava sihtasutust äriettevõtteks, mis peaks ise ots otsaga kokku tulema ning ka seekord pole linnaeelarve eelnõus Vaba Lavale raha eraldatud. Narva linnapea ütles ERR-ile et linna põhieelarvesse ei mahu isegi mitmed linna enda ettevõtmised. "Aga kõik võib muutuda ja arvatavasti detsembris kohtun juhatuse liikmega, kellega seda ka arutame," selgitas ta.

Vaba Lava Narva teatrikeskuse juht Anželika Shticalov sõnas, et nende roll on olla nii kultuuri arendaja, teatri tootja kui ka tegelikult integratsiooniprojekt. "Oluline on see, kas meid toetatakse moraalselt ning kas panustatakse finantsidega, sest ilma toetuseta ei ole meilt lihtsalt võimalik kultuuriasutusena ellu jääda."

Teatrikeskus Vaba Lava Narva avati 1. detsembril 2018 pühendatuna Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

Vaba Lava Narva teatrikeskuses on 216 istekohaga musta kasti tüüpi teatrisaal koos abi- ja kontoriruumidega ja 70-kohaline stuudiosaal. Samuti kuuluvad keskuse juurde 50-kohaline väike saal ning kohviku- ja galeriiala. Esimese tegevusaasta jooksul on seal toimunud üle 200 etenduse ja ürituse, mida külastas ligi 20 000 inimest.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: