Vaba Lava uus juht on Märt Meos

Märt Meos
Märt Meos Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

SA Vaba Lava nõukogu otsustas seoses senise tegevjuhi Steven-Hristo Evestuse lahkumisega ametist kinnitada Vaba Lava uueks tegevjuhiks Märt Meose.

Märt Meos on üks Vaba Lava eestvedajaid juba alates organisatsiooni loomisest aastal 2010 ning täitis juhatuse liikme kohustusi ka käesoleva aasta maikuuni. Meos on produtseerinud üle 50 lavastuse ning omab positiivset koostöökogemust pea kõigi Eesti väiketeatrite ning väga paljude vabakutseliste näitlejatega. Samuti on Meos viimaste aastate üks edukamaid Eesti teatri tutvustajaid välismaal. Nõukogu tänab Märt Meost vastutuse võtmise eest.

SA Vaba Lava nõukogu sai ligi viis kuud ametis olnud seniselt tegevjuhilt Steven-Hristo Evestuselt lahkumisavalduse ning rahuldas selle. "Nõukogu mõistab, et teatrikeskuse tööd tänavu esimese kaheksa kuu jooksul varjutanud alarahastusest tulenevad probleemid ei teinud uue meeskonna komplekteerimist, hooajaplaanide elushoidmist ja Vaba Lava olemusse ning teatrivaldkonda sisseelamist lihtsaks ning tänab Steven-Hristot tehtud töö ja ausa otsuse eest," märkis Vaba Lava nõukogu esimees Asko Talu. 

Vaba Lava töö jätkub ning järgmine etendus "Lõhe" leiab aset juba homme, 26. septembril algusega kell 19.00 Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Vaba Lava eesmärk on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii Tallinna ja Narva teatrihoonete kui ka erinevate tugiteenuste näol ning arendada rahvusvahelist koostööd. 2018. aastal oli Vaba Lava Tallinna ja Narva teatrikeskuste külastajate arv kokku 70341, võrreldes 2017. aastaga kasvas see ligikaudu 2200 külastuse võrra. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: