Vaba Lava juht Steven-Hristo Evestus lahkub ametist

Steven-Hristo Evestus otsustas lahkuda SA Vaba Lava juhatuse liikme ja tegevjuhi kohalt, kuna näeb teatrikeskuses mitmeid probleeme, mille tõttu pole tal võimalik täita püstitatud eesmärke.

Evestus, kes alustas Vaba Lava tegevjuhina tööd aprillis 2019, tõi oma lahkumise põhjustena esile teatrikeskuse majanduslikud ja kommunikatiivsed probleemid, mis on raskendanud asjaajamise ülevõtmist ja augustis tööd alustanud uue meeskonna sisseelamist.

Ta kinnitas, et nad on uue meeskonnaga pingutanud selle nimel, et teatrikeskus saaks oma ammu teada majandusraskustest hoolimata uue hoo üles ja tuule tiibadesse ning täidaks neid eesmärke, mida ta avatud platvormina minu hinnangul täitma peaks. "Paraku tuleb täna nentida, et oleme jõudnud punkti, kus püstitatud eesmärkide täitmine ei ole enam võimalik," ütles ta ja lisas, et omanäoline etenduskunstide keskus peaks andma juhile vabad käed ja soodsa pinnase uue loomingulise keskkonna loomiseks.

"Tänane keskuse segane juhtimismudel aga ei võimalda kahjuks kõigile kunstnikele võrdsetel alustel ligipääsu avatud platvormile, mistõttu on nii nõukogul kui ka riigil kindlasti põhjust edasi mõelda, mis eesmärkidel on Vaba Lava ellu kutsutud ja suunata tegevused uute lahenduste väljatöötamisele," rõhutas Evestus ja kinnitas, et tema lahkumist peaks vaatama kui märki probleemist, mida tuleb lahendama hakata. "Paraku ei ole selle lahendamine enam minu kätes."

Vaba lava nõukogu esimehele Asko Talule tulid Evestuse sõnad üllatusena, kuigi ta tõdes, et olukord on Evestuse ametisse astumise hetkest olnud pingeline. "Ma ei tea, millest ta täpsemalt räägib, ma ei ole temaga veel kohtunud," ütles Talu "Aktuaalsele kaamerale", lisades, et nõukogu ei sekku aktiivselt Vaba Lava juhtimisse.

Ka vaba Lava teatrikeskuse endine juht Kristiina Reidolv kinnitab probleeme juhtimismudelis ning andis teada, et toetab Evestuse ja tema tiimi otsust. Reidolv lisas, et lahkus ka ise samadel põhjustel koos Vaba Lava toonase sisutiimiga - põhjuseks juhtimisalane sekkumine ja lisapingete tekitamine toimiva, professionaalse ja kompetentse meeskonna töös.

Vaba lava uueks juhiks saab Märt Meos. Aktuaalsele Kaamerale teadaolevalt on tema üks lahkhelide põhjus nii Evestuse kui ka Reidolvi juhtimise ajal. Märt Meos täna "Aktuaalse kaameraga" suhelda ei soovinud.

Evestus lahkus riigiprokuröri ametist möödunud aasta lõpul ja panustab edaspidi CybExer Technologies ja MTÜ Korruptsioonivaba Eesti meeskondade tegevustesse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: