Evestus Vabast Lavast: kui huvide konflikt leiab kinnitust, on tegemist korruptsiooniohtliku olukorraga

Steven Hristo-Evestus
Steven Hristo-Evestus Autor/allikas: Aleksander Kelpman

Mai keskpaigast ei kuulu Märt Meos enam juhatusse, seega pole tal juriidiliselt enam mingit õigust sekkuda Vaba Lava tegemistesse, aga asutajaliikmena ja niinimetatud Vaba Lava loojana soovib ta jätkuvalt kontrollida platvormil toimuvat, mõjutades programmi koostamist ja sellest tulevalt raha kasutamist, ütles Vaba Lava endine juht Steven-Hristo Evestus Postimehele.

Evestuse sõnul ei takistatud teda nii-öelda väikeste näituste plaanimisel, aga kõigi Vaba Lava hinnaliste projektidega nagu kuraatoriprogrammi lavastused, välisreisid-festivalid, läbirääkimised Vene esindajatega, pandi teda fakti ette.

"Praegune kurb tõsiasi on, et asutajaliikmetest ongi ainult R.A.A.A.M. ehk Märt Meose juhitav teater jäänud Vabal Laval aktiivselt tegutsema, teised on kas loobunud või hingusele läinud," sõnas Evestus. "Minu hinnangul peab Vaba Lava olema etenduskunstide keskus, kuhu leiaksid tee eriilmelised kunstnikud, seal peaks tekkima huvitavad sümbioosid ja maja peab olema avatud mitmesugustele väiketeatritele, näiteks Must Kast, Kinoteater, Paide Teater, Kelm, Polygon ja teised."

"Kui huvide konflikt leiab kinnitust, siis on tegemist tõsise korruptsiooniohtliku olukorraga," hindas Evestus, kes on teinud Vaba Lava nõukogule ka pöördumise oma vastavate kahtluste kohta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: