Märt Meos: Evestusele tuli ilmselt uudisena, et teatrivaldkonnas töötatakse pikalt ette

Märt Meos
Märt Meos Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Vaba Lava uus juht Märt Meos vastab Postimehes ameti maha pannud Vaba Lava senise juhi Steven-Hristo Evestuse süüdistustele sekkumise kohta, et tema sekkus varem kokku lepitud projektide asjus.

"Teatrivaldkonnas töötatakse pikalt ette, suurem osa järgmisest hooajast on kokku lepitud ja need kokkulepped tähendavad, et lavastajad, kunstnikud ja näitlejad on endale prooviperioodi ja etenduste ajad lavastuste loomiseks ja etenduste andmiseks reserveerinud," ütles Meos. "Uuele juhile tuli kõik see ilmselt uudisena."

"Mina sekkusin siis, kui Steven-Hristo Evestus soovis ära jätta lavastuse "Lõhe"," täpsustas Meos. ""Lõhe" on Vaba Lava kuraatori, Euroopa ühe parima näitekirjaniku Marius Ivaskevičiuse kaheaastase kuraatoriprogrammi "Murranguaja inimesed" avalavastus, mis oli kokku lepitud ammu enne Evestuse saabumist. Selle ärajätmine kaks nädalat enne planeeritud proovide algust oleks tähendanud mitmekümneliikmelise rahvusvahelise trupi, kuraatori, samuti rahastajate – kultuurkapitali, Integratsiooni SA ja Station Narva – altvedamist."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: