Vaba Lava Narva teatrikeskuses esietendub "Lõhe"

Vaba Lava Narvas.
Vaba Lava Narvas. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Kolmapäeval esietendub Vaba Lava Narva teatrikeskuses "Lõhe".

Alates 1992. aastast kulgeb riigipiir Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel mööda Narva jõge. Enne Nõukogude Liidu kokkuvarisemist olid Narva ja Ivangorod põhimõtteliselt üks linn - ühise veevärgi, transpordisüsteemi ja töökohtadega. Tänapäeval on aga kaks eraldatud linna, mille peamisteks vaatamisväärsusteks on kindlused ning külas käiakse üksteisel silla Sõprus kaudu.

Kui maailmas muutub geopoliitiline olukord, muutuvad ka riikide ja nende elanike suhted. Kuidas kajastuvad muutused piirilinnade elanike elus - see on teema, millega tegeleb antud lavastus dokumentaalse teatri vahendeid kasutades.

Lavastaja Juri Kviatkovskij, dramaturg Inna Knirk, kunstnik Ksenia Peretrukhina, kostüümi- ja rekvisiidikunstnik Olga Tjurnina, video autor Julia Ishakova, helikunstnik Dmitrii Vikhornov, valguskunstnik Priidu Adlas, lavameister Aleksandr Moissejenko, valgusoperaator Vlad Romanovsky, helioperaator Maxim Romanovsky, subtiitrite monteerija Artur Viks, stsenaariumi tõlkija Tiit Alte, inspitsiendid Jekaterina Trihmanenko & Anastassia Põljajeva. Laval Jekaterina Novosjolova, Martin Kõiv, Piret Simson, Eduard Tee, Dan Jeršov & Ott Kartau. Video vahendusel osalevad "Masterskaja Brusnikina" näitlejad Alissa Kretova, Anastassia Velikorodnaja, Deniss Jasik, Darja Vorohobko, Sergei Fisher & Aleksei Zherebtsov.

"Lõhe" esietendub kolmapäeval, 18. septembril kell 19.00

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: